شرایط دریافت ویزای سرمایه گذاری در کشور کانادا چگونه است؟

مهاجرت به کانادا, مهاجرتی

شرایط دریافت ویزای سرمایه گذاری در کشور کانادا چگونه است؟ اگر شما هم میخواهید ویزای کارآفرینی، اقامت دائم ، ویزای تحصیلی مطلع شوید تا ادامه این مقاله با ما همراه باشید .

شرایط دریافت ویزای سرمایه گذاری در کشور کانادا چگونه است؟ | موسسه حقوقی دادگران جوان

یکی از منتخب ترین راه‌ های مهاجرت برای کارآفرینان و صاحبان کسب و کار، سرمایه گذاری به کشور کانادا (Investing in Canada) است. از مهمترین مزایای مهاجرت از طریق ویزای سرمایه گذاری کانادا این است که علاوه بر بهره‌ مندی از شرایط اقتصاد آزاد و در حال رشد این کشور، شخص متقاضی می تواند به همراه کل خانواده شامل فرزندان زیر ۱۸ سال اقامت دائم کشور کانادا را دریافت نماید. در ادامه مقاله به شرایط و قوانین ایالت های مختلف کانادا برای سرمایه گذاری، و حداقل مبلغ مورد نیاز به جهت مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری، حداقل نمره آیلتس مورد نیاز و مدارکی که باید به اثبات سابقه مدیریت کسب و کار و تمکن مالی و توانایی مالی ارائه شود، خواهیم پرداخت.
شرایط دریافت ویزای سرمایه گذاری در کشور کانادا چگونه است؟ | موسسه حقوقی دادگران جوان

سرمایه گذاری در کشور کانادا

در حال حاضر برنامه فدرال سرمایه گذاری در کانادا مسدود است و دولت فدرال کانادا هیچگونه روشی به جهت اخذ اقامت یا مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری را در حال حاضر ندارد. اما مسیر های زیادی برای سرمایه گذاری در کانادا به وجود آورده است که سبب اخذ اقامت از طریق ایالت ها و دولت های محلی صدور می گردد. در حال حاضر ایالت های منیتوبا، ساسکاچوان، جزایر پرینس ادواردز و کبک برنامه های اخذ اقامت را ارائه می نمایند.

شرایط ویزای سرمایه گذاری کشور کانادا

در روش مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری پستی و بلندی های زیادی دارد در گام اول باید اقدام به دریافت مدرک زبان خود نمایید. بیشتر برنامه های اقامت کانادا از طریق سرمایه گذاری ضرورت به داشتن نمره آیلتس ۶ نمره می باشد. بعضی از برنامه ها نیازمند به داشتن مدرک لیسانس هستند. علاوه بر آن باید بتوانید اثبات کنید که سابقه چند ساله در اداره ی محل سکونت خود و مدیریت یک کسب و کار را دارید.
جهت ارائه مدارک ، ارائه جواز کسب، سوابق شغلی تغییرات شرکت و غیره می باشد و جهت تکمیل پرونده ویزای سرمایه گذاری کانادا شما را یاری می کند. در بسیاری از برنامه های اقامت کانادا از طریق سرمایه گذاری لازم است شما تمکن مالی خود را اثبات نمایید. تمکن مالی یعنی با مدارک مالی و بانکی و همچنین اسناد ملکی قابل دسترس اثبات کنید که میتوانید از پس هزینه های خود بربیایید. در بیشتر برنامه های مهاجرتی کانادا تمکن مالی چیزی در حدود ۳۵۰ هزار دلار کانادامی باشد .
شرایط دریافت ویزای سرمایه گذاری در کشور کانادا چگونه است؟ | موسسه حقوقی دادگران جوان

 حداکثر سرمایه گذاری در  کشور کانادا

مبلغ سرمایه مورد نیاز برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در کشور کانادا در مقایسه با سایر کشورهای جهان پایین تر و مقرون به صرفه است و متقاضیان از طریق این نوع مهاجرت می توانند تنها با داشتن ۱۰۰ تا ۳۵۰ هزار دلار کانادا در این کشور سرمایه گذاری نمایند. اگر بتوانید اثبات کنید که اموالی در جهت اقامت سرمایه گذاری کانادا را دارید، در گام دوم باید در یکی از ایالت های کانادا طبق شرایط و قوانین آن ایالت اقدام به سرمایه گذاری نمایید. مبلغ سرمایه گذاری در هر ایالت کانادا متفاوت است. به طور مثال ایالت منیتوبا برای شهر وینی پگ که در نقطه مرکزی استان منیتوبا می باشد، مبلغ ۲۵۰ هزار دلار کانادا جهت سرمایه گذاری در کانادا لازم است . اگر در یکی از شهرهای اطراف وینی پگ که تنها با ۵۰ کیلومتر با آن فاصله دارد اقدام به سرمایه گذاری نمایید فقط و فقط مبلغ ۱۵۰ هزار دلار کانادا نیاز خواهید داشت.

اقامت دائم کشور کانادا از طریق سرمایه گذاری 

لازم به ذکر است که در هیچ یک از برنامه های مهاجرت سرمایه گذاری کانادا به صورت مستقیم اخذ اقامت دائم  امکان پذیر نیست و سرمایه گذار لازم است در ابتدا ویزای سرمایه گذاری کانادا را دریافت کند و به مدت ۲ سال در ایالت مورد نظر حضور داشته باشد و پس از ۲ سال میتواند اقامت دائم کانادا را دریافت نماید. در ۲ سالی که در ایالت مورد نظر ساکن هستید، لازم نیست کسب و کار سود دهی را اداره نمایید. اما لازم است به طور مرتب به اداره مهاجرت و اداره ایالتی کسب و کار خود را گزارشو همچنین در مدت این ۲ سال ایالتی که در آن ساکن هستید ترک کنید و به ایران سفر کنید موجب باطل شدن اقامت کانادا برای مدت طولانی می گردد.

شرایط دریافت ویزای سرمایه گذاری در کشور کانادا چگونه است؟ | موسسه حقوقی دادگران جوان

سرمایه گذاری با ثبت شرکت در کانادا

 یک شرکت در کانادا با نام شما ثبت می شود. مبلغ مورد نظر در حساب ایالت سپرده می شود و پس از آنکه کسب و کار مورد نظر شما ایجاد شد، باید به طور مرتب گزارش ی از کسب و کار خود را به اداره مهاجرت کانادا ارسال نمایید و روند کسب و کار خود را در کانادا را توضیح دهید. ویزای شما در مدت این ۲ سال تنها ویزای کار کانادا می باشد، همچنین فرزندان شما به عنوان یک خارجی اجازه به تحصیل در کانادا خواهند داشت.و می توانید از بیمه و مزایای بین المللی نیز بهره مند شوید .

مزایای سرمایه گذاری در کانادا

کشور کانادا با ایجاد یک شرایط مناسب برای سرمایه گذاری و راه اندازی کسب و کار، توانسته است به یک قطب اقتصادی و رونق کسب و  کار در جهان تبدیل شود.

 • ایجاد شرایط مناسب شغلی، زندگی و تحصیلی
 • دریافت اقامت دائم  برای فرد متقاضی و خانواده او
 • بهره مندی از تحصیل رایگان برای فرزندان کمتر از ۱۸ سال فرد متقاضی
 • برخورداری از خدمات بیمه بصورت رایگان
 • عدم نیاز متقاضی به مدارک تحصیلی بالا جهت سرمایه گذاری در کانادا
 • سرمایه گذاری  در کشور کانادا تنها نیازمند به سابقه و تجربه کار مدیریتی و داشتن سرمایه به مقدار کافی می باشد
 • فرد متقاضی تنها با داشتن مهارت معمولی در زبان های انگلیسی یا فرانسه می تواند در کانادا سرمایه گذاری نماید.

معایب سرمایه گذاری در کانادا

 • مسافت بسیار طولانی بین کشور کانادا و ایران، ممکن است برای افرادی که تمایل به رفت و آمد بین دو کشور را دارند مشکلاتی رابه همراه داشته باشد .
 • تعداد برنامه های اقدام برای سرمایه گذاری در کشور کانادا در مقایسه با سایر کشور های اروپایی کمتر است.
 • روش حمایتی کانادا از دسته پر طرفدار ترین روش های سرمایه گذاری در کشورهای اروپایی، برای دولت کانادا وجود ندارد.
 • دولت کانادا بر روی سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت، مخصوصا شرکت های خصوصی، موشکافانه تر از کشورهای اروپایی عمل می کند.

سوالات متداول در مورد سرمایه گذاری در کانادا

 • آیا سرمایه گذاری در کانادا برای افراد ایرانی امکان پذیر است؟

از آنجایی که سرمایه گذاری یکی از مطمئن ترین و راحت ترین راه های مهاجر به کانادا به حساب می آید ، دولت کانادا به متقاضیان ایرانی این امکان را می دهد که از طریق روش های مختلف مانند استارت اپ، ویزای کارآفرینی و…  داشتن شرایط لازم مانند تجربه کار، مهارت در زبان در کانادا سرمایه گذاری نمایند.

 • بهترین روش  سرمایه گذاری در کانادا کدام است؟

با وجود راهکار های مختلف سرمایه گذاری، برنامه کارآفرینی استانی و ثبت شرکت، از بهترین روش های سرمایه گذاری در کانادا به حساب می آید.

 • سرمایه گذاری در کانادا از طریق خرید ملک امکان پذیر است؟

سرمایه گذاری در برخی از استان های کانادا مانند نوا اسکوشیا، نیوفاندلند، انتاریو، بریتیش کلمبیا، کبک و نیوبرانزویک برای افراد ایرانی و خارجی امکان پذیر است؛ اما در سایر استان ها،  ممکن است با محدودیت هایی مواجه شوید . باید توجه شود که سرمایه گذاری از طریق خرید ملک به تنهایی سبب دریافت اقامت کانادا نمی شود؛ بلکه افراد باید در کانادا مشغول به کسب و کار معتبر باشند.

 • چه مدت بعد از سرمایه گذاری در کانادا می توان اقامت دائم گرفت؟

اگر کسب و کار شما طی مدت ۲ سال  روال خود را  داشته باشد، در پایان ۲ سال و با ارائه گزارش به اداره مهاجرت  می توانید درخواست اقامت دائم نمایید. در صورتی که با درخواست شما موافقت شود، از کلیه امکاناتی که یک شهروند کانادایی می تواند داشته باشد برخوردار خواهید بود. این امکانات شامل بیمه کانادا، تحصیل رایگان برای فرزندان زیر ۱۸ سال ، تحصیل در دانشگاه های کانادا با شهریه دانشجویان کانادایی و سایر امکاناتی که هر شهروند کانادایی دارد  برخوردار خواهید شد .

شرایط دریافت ویزای سرمایه گذاری در کشور کانادا چگونه است؟ | موسسه حقوقی دادگران جوان

اگر قصد اخذ اقامت دائم کانادا از طریق برنامه های سرمایه گذاری در کانادا یا برنامه استارت آپ کانادا را دارید، موسسه حقوقی دادگران جوان جهت مهاجرت از طریق سرمایه گذاری و انجام امور دریافت انواع ویزای کانادا می باشد. هم اکنون می توانید تماس بگیرید و از مشاوره کارشناسان حرفه ای و باسابقه جهت دریافت ویزای سرمایه گذاری کانادا و استارت آپ کانادا بهره‌مند شوید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

شبکه های اجتماعی دادگران جوان

LinkedIn
YouTube
Instagram

فهرست