آیا میتوان ویزای کادر درمان سوئد را از طریق معادل سازی دریافت کرد ؟

مهاجرت به سوئد, مهاجرتی

 

آیا میتوان ویزای کادر درمان سوئد را از طریق معادل سازی دریافت کرد ؟ | موسسه دادگران جوان

بسیاری از کادر درمان درست در زمانی که تمایل به مهاجرت دارند این سوال برای آن ها به وجود می آید که آیا میتوان ویزای کادر درمان سوئد را از طریق معادل سازی دریافت کرد ؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که کشور سوئد از جمله کشورهای پیشرفته ای است که به علت داشتن امنیت اجتماعی و کیفیت زندگی بالا متقاضیان بسیاری را از طرق مهاجرت کاری،تحصیلی، و … به سمت خود می کشاند. یکی از محبوب ترین روش های مهاجرتی،مهاجرت کاری است و رشته های متنوع تحصیلی می توانند از طریق ویزای کاری وارد کشورهای مورد نظر شده و مشغول به کار شوند، اما مهاجرت کادر درمان از این زمینه کاملا متفاوت است. پزشکان، پرستاران بطورکلی برای مهاجرت کاری و تحصیلی باید در کشور مقصد لازم است معادل سازی کنند، معادل سازی فرآیندی است که مدارک تحصیلی و کاری متقاضی مورد تایید کشور مقصد قرار می‌گیرد و پس از آن به متقاضی اجازه داده می‌شود تا با گذراندن دوره های زبان و همچنین دوره های آموزشی مرتبط در کشور مورد نظر مشغول به کار شوند. سوئد،دانمارک،نروژ از کشورهایی هستند که به کادر درمان جهت معادل سازی ویزا اعطا می کنند. زمانی که صحبت از معادل سازی می شود منظور این است که نه تنها متقاضیان کادر درمان بلکه هر متقاضی . ترس از عدم موفقیت در مراحل معادل سازی و ابطال ویزای دارد و به همین علت افراد وقتی حرف از معادل سازی به میان می آید با ترس روبه رو می شوند.

مراحل معادل سازی در کادر درمان در سوئد

آیا میتوان ویزای کادر درمان سوئد را از طریق معادل سازی دریافت کرد ؟ برای شروع مراحل معادل سازی لازم است فرد متقاضی مدارکی شامل مدارک تحصیلی و مدارک هویتی و سوابق کاری خود را به جهت تایید به وزارت بهداشت کشور سوئد ارسال کند. در این مرحله فرد ۶ الی ۸ ماه ممکن است به طول بی انجامد تا تاییده را دریافت کنید. در صورتی که مدارک فرد متقاضی تایید شود می‌تواند برای ویزای خود و خانواده خود اقدام کند در غیر این صورت دریافت ویزای کادر درمان امکان پذیر نیست .در مرحله دوم یادگیری زبان در این سوئد می‌باشد. کادر درمان جهت شروع فرایند معادل سازی باید حداکثر ۵۴۰ ساعت دوره زبان سوئدی را در این کشور بگذرانند و به سطح C1 سوئدی دست یابند. سطح زبان سوئدی به این صورت دسته بندی می شود A1,A2,B1,B2,C1 بنابراین رسیدن به این سطح از زبان سوئدی آسان نیست بلکه در مدت حدود ۱ سال اگر فرد نتواند سطح زبان خود را به حد مورد نظر برساند ممکن است در زمان تمدید اقامت سوئد فرد متقاضی با مشکل مواجه شود.بعد از فراگیری زبان سوئدی لازم است در امتحانات تئوری و عملی مرتبط با رشته شغلی خود شرکت کنید و در صورت موفقیت در هر دو دوره می توانید کارتی دریافت نمایید که اجازه کار و ادامه تحصیل در رشته های پزشکی و پیراپزشکی را به فرد متقاضی می دهد.زمانی که متقاضی در اولین آزمون تئوری شرکت می کند فقط تا ۵ سال فرصت دارید که دوباره در این امتحان شرکت کنید و تنها سه بار اجازه شرکت در این آزمون به فرد متقاضی داده می‌شود. در مرحله بعدی لازم است یک دوره دانشگاهی را بگذرانید که این دوره دانشگاهی ۱۵ واحد است. در نظر داشته باشید که فرد متقاضی می تواند همزمان با دوره دانشگاهی وارد دوره انترنی خود شود. در دوره انترنی پرستارها در مدت ۳ماه و پزشکان در مدت ۶ ماه کارورزی میگذرانند و مبانی عملی لازم در حوزه رشته خود را فرا می گیرند.

هزینه های معادل سازی ویزای کادر درمان سوئد

آیا میتوان ویزای کادر درمان سوئد را از طریق معادل سازی دریافت کرد ؟ هزینه‌هایی که فرد متقاضی جهت معادل‌سازی در کشور سوئد باید پرداخت کند متفاوت است، زیر ا هزینه هایی مانند ترجمه مدارک، هزینه ارسال مدارک با توجه به مبداء و شرایط متقاضی متفاوت می باشد. اما هزینه هایی که در همه امور قیمت ثابتی دارند بدین گونه است که هزینه دوره زبان سوئدی ۷ تا ۹ هزار یورو ،هزینه بررسی مدارک برای هر فرد بزرگسال ۱۰۰۰کرون و برای فرزندان ۲۰۰کرون می‌باشد.همچنین متقاضی میتواند برای خود و همراهانش بیمه درمانی دریافت نماید. هزینه این بیمه به طور متوسط ۲۵۰۰ یورو در سال برای کل خانواده است. نکته مهم و جالب این است که امتحان تئوری و دوره انترنی و همچنین دوره دانشگاهی که متقاضیان پس از اتمام دوره سوئدی ملزم به گذراندن آن هستند کاملا به صورت رایگان برگزار می‌شود و ملزم به پرداخت هزینه نمی باشید.

آیا میتوان ویزای کادر درمان سوئد را از طریق معادل سازی دریافت کرد ؟ | موسسه دادگران جوان

مدارک مورد نیاز برای مهاجرت  کادر درمان به کشور سوئد

 • ارائه رزومه کاری درایران
 • پاسپورت معتبر با اعتبار حداقل ۲ سال
 • اصل مدارک پزشکی به همراه ترجمه رسمی
 • اصل گذراندن دوره های آموزشی به همراه ترجمه رسمی
 • کادر درمان آقا گواهی خدمت به همراه کپی  (در صورت داشتن مدرک تخصص ارائه اصل مدارک به همراه کپی ضروری است)
 • ارائه صورت حساب بانکی جهت اثبات تمکن مالی
 • ارائه بیمه درمانی
 • ارائه مدارک تحصیلی به همراه ریز نمرات و ترجمه رسمی
 • ارائه سوابق کاری حداقل ۵ سال
 • ارائه مدارک مربوط به همراهان متقاضی شامل سند ازدواج و مدارک هویتی فرزندان
 • همچنین همانطور که در مطالب بالا گفته شد متقاضیان باید برای مهاجرت به سوئد یک بیمه نامه پزشکی ارائه نمایند ارائه این بیمه‌نامه در پرونده ویزا الزامی است.

چه رشته هایی در زمینه کادر درمان در کشور سوئد طرفداران بیشتری دارد ؟

 • پزشک عمومی
 • دندانپزشک
 • داروساز
 • پرستار
 • روانشناس
 • ماما
 • متخصص تغذیه
 • فیزیوتراپیست

مزایای مهاجرت کادر درمان به کشور سوئد چیست؟

 • امکان همراهی همسر و فرزندان
 • امکان سهولت رفت و آمد در اتحادیه اروپا
 • قابلیت تحصیل رایگان برای همسر و فرزند
 • دریافت اقامت سوئد
 • دریافت پاسپورت سوئدی پس از مدت ۵ سال
 • دریافت اقامت دائم پس از مدت ۵ سال و کارکردن در کشور سوئد
 • مهاجرت به کشور سوئد از طریق دوره های زبان سوئدی بدون داشتن مدرک زبان

آیا میتوان ویزای کادر درمان سوئد را از طریق معادل سازی دریافت کرد ؟ | موسسه دادگران جوان

ویزای همراه برای مهاجرت پرستاران به کشور سوئد

آیا میتوان ویزای کادر درمان سوئد را از طریق معادل سازی دریافت کرد ؟ کادر درمانی که که قصد مهاجرت به کشور سوئد را دارند، می توانند ویزای همراه برای خانواده خود که شامل همسر و فرزند زیر ۱۸ سال است دریافت کنند، و همزمان با ورود همراهان خود فرد هم وارد این کشور شود، چنانچه اگر متقاضی دارای فرزند بالای سن ۱۸سال دارد، اگر اداره مهاجرت سوئد صلاحیت فرزند را تایید کند می تواند ویزا همراه دریافت نماید، همچنین همراهان کادر درمان می توانند مجوز کار کشور سوئد را بدست آورند و در زمان ورود به کشور سوئد به صورت تمام وقت مشغول به کار شوند.پرستاران متاهلی که تمایل دارند، با همراهان خود به کشور سوئد مهاجرت کنند،می توانند از تحصیل رایگان در کشور سوئد بهره مند شوند.

هزینه زندگی در کشور سوئد برای کادر درمان 

هم اکنون زمان مناسبی برای مهاجرت کادر درمان به کشور سوئد آماده شده است؛ مهاجرت کادر درمان به کشور سوئد علاوه بر برخورداری از کیفیت بالای زندگی، امنیت رفاهی، قابلیت ارتقاء شغل با درآمد دلخواه را برایتان آسان می کند.بسیاری از متقاضیان که تمایل به مهاجرت به این کشور را دارند، توجه داشته باشید که برای هزینه های زندگی در کشور سوئد نمی توان اعداد و ارقام خاصی بیان کرد.هزینه های زندگی در شهرهای بزرگ کشور سوئد همانند استکلهم که پایتخت این کشور است در مقایسه با گوتنبرگ و اوپسالا گران تر است، هزینه های ماهانه در استکلهم بدون در نظر گرفتن اجاره خانه برای یک نفر حدود ۱۰۰۰۰کرون می باشد،به طور کلی هزینه زندگی در کشور سوئد تقریبا ۳۰ تا ۴۰درصد از ایران بیشتر است.بنابراین اگر در ایران سطح زندگی شما بالا است و ماهیانه شرایط پرداخت ۱۰٫۰۰۰٫۰۰۰تومان هزینه می کنید، اگر بخواهید همین روال را در سوئد داشته باشید باید ماهیانه حدود ۱۴٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان هزینه کنید.

آیا میتوان ویزای کادر درمان سوئد را از طریق معادل سازی دریافت کرد ؟ | موسسه دادگران جوان

سوالات متداول

آیا تحصیل فرزندان کادر درمان در کشور سوئد رایگان است؟

بله، فرزندان کادر درمان می توانند به صورت کاملا رایگان در کشور سوئد به تحصیل پردازند .

آیا برای مهاجرت کادر درمان به کشور سوئد ارائه مدرک زبان سوئدی لازم دارد؟

مدرک زبان انگلیسی یا مدرک زبان سوئدی جهت دریافت ویزا کادر درمان به کشور سوئد الزامی نمی باشد.

اولین قدم برای مهاجرت کادر درمان به کشور سوئد چیست؟

سوابق کاری و ترجمه مدارک تحصیلی کادر درمان به اداره نظام پزشکی سوئد جهت تایید ارسال می شود.

چه کشورهایی با کمبود نیروی درمان مواجه هستند؟

کشور سوئد و دانمارک دسته کشورهای اروپایی به حساب می آیند، که مراکز درمانی به کادر درمان زیادی نیاز دارند و کمبود نیرو فرصت طلایی را از لحاظ پیشرفت کاری و زندگی برای مهاجرت کادر درمان فراهم  میکند.

آیا امکان دریافت اقامت دائم برای کادردرمان به کشور سوئد وجود دارد؟

بله، در صورتی که پزشکان وکادر درمان مجوز کارکشور سوئد را دریافت نمایند، پس از ۳ الی ۵سال کارکردن و پرداخت بیمه می توانند اقامت دائم کشور سوئد را به خود تعلق دهند.

 آیا تحصیل فرزندان متقاضی معادل سازی شده در سوئد رایگان می باشد؟

بله فرزندان فردی که برای معادل سازی به کشور سوئد مهاجرت می نمایند می توانند در مدارس این کشور به صورت رایگان تحصیل کند.

آیا میتوان ویزای کادر درمان سوئد را از طریق معادل سازی دریافت کرد ؟ | موسسه دادگران جوان

این مراحل سبب می شود تا به آسانی بتوانید در کشور سوئد به مهاجرت کنید و همچنین می توانید از همین طریق پس از آنکه در این کشور مشغول به کار شدید و اقامت این کشور را دریافت کنید . ما در موسسه حقوقی دادگران جوان با ارائه خدمات و مجرب ترین مشاوران و متخصصان در زمینه کار و مهاجرت کادر درمان در کشور سوئد بهترین گزینه ها را دراختیار شما قرار خواهیم داد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

شبکه های اجتماعی دادگران جوان

LinkedIn
YouTube
Instagram

فهرست