شرایط اخذ ویزای تحصیلی در اوکراین چگونه است ؟

مهاجرت به اوکراین, مهاجرتی

شرایط اخذ ویزای تحصیلی در اوکراین چگونه است ؟ | موسسه حقوقی دادگران جوان این سوال بسیاری از متقاضیان است که تمایل به مهاجرت تحصیلی دارند و اطلاعاتی در این زمینه ندارند با ما در ادامه این مقاله  همراه باشید تا با مهاجرت و دریافت ویزای تحصیلی در کشور اوکراین آشنا شویم.

شرایط اخذ ویزای تحصیلی در اوکراین چگونه است ؟ | موسسه حقوقی دادگران جوان

کشور اوکراین یکی از کشورهای مستقل و واقع در اروپای شرقی‌ است که سال‌هاست در تکاپوی پیوستن به شنگن را در سر دارد. این سرزمین با تاریخچه و طبیعتی دست نیافتنی که دارد هر ساله شاهد تعدادد زیادی از مهاجران و مسافران است که با دریافت ویزای اوکراین وارد این سرزمین زیبا می‌شوند.علاوه‌ بر نقاط گردشگری و بهره‌مند شدن از منابع تاریخی و طبیعی این کشورسبب شده است تا بسیاری از متقاضیان به دنبال اخذ ویزای تحصیلی و مجوز اقامت دائم هستند. این سرزمین از حاصل خیزترین خاک در جهان پوشیده شده و در صنعت کشاورزی و مواد غذایی پیشرفت‌های  روز افزون و بسیار زیادری داشته استبه همین جهت بسیاری از متقاضیان ترغیب به دریافت انواع ویزا اوکراین با هدف کار یا راه‌اندازی کسب‌وکار و سرمایه‌گذاری به کشور اوکراین مهاجرت می‌کنند. از تفریح، کار تا مهاجرت، تحصیل در اکراین گرفته که یکی از راه‌های مهاجرت به این سرزمین است که به تازگی طرفداران بسیار زیادی را در میان خود پیدا کرده است بسیاری از دانشگاه های اوکراین در لیست برترین دانشگاه های جهان دیده شده اتد.

شرایط اخذ ویزای تحصیلی در اوکراین چگونه است ؟ | موسسه حقوقی دادگران جوان

ویزای تحصیلی در اوکراین

شرایط اخذ ویزای تحصیلی در اوکراین چگونه است ؟ | موسسه حقوقی دادگران جوان بیشتر افرادی که قصد مهاجرت جهت تحصیل در کشور اوکراین را دارند، متقاضی پذیرش تحصیلی از رشته‌های پزشکی هستند؛ به همبن علت اهمیت این موضوع در میان متقاضیان مهاجرت تحصیلی بسیار زیاد است در ادامه این مقاله به جدیدترین شرایط تحصیل پزشکی در کشور اوکراین پرداخته‌ایم.

برای رسیدن به این اهداف لازم است شرایط دریافت ویزای تحصیلی اوکراین مطالعه شود و با سنجیدن وضعیت تحصیلی خود و بررسی مدارک مورد نیاز آن، برای اخذ پذیرش تحصیلی از موسسات معتبر آموزشی واقع در کشور  اکراین و بعد برای مهاجرت تحصیلی اقدام کنید.متقاضیان تحصیل در اوکراین می‌توانند به جهت پذیرش تحصیلی از تمامی رشته‌ها و مقاطع تحصیلی اقدام کنند. تحصیل در دانشگاه‌های این سرزمین دردو زبان انگلیسی و اوکراینی صورت می‌گیرد؛ بنابراین برای تحصیل در اوکراین در دو مرحله اخذ پذیرش و ویزا لازم است مدرک زبان با نمره مناسب ارائه کرد.مهاجران و دانشجویان بین‌المللی تنها با داشتن ویزای تحصیلی اوکراین می‌توانند حدود ۲۰ الی ۳۰ ساعت در هفته وابسته به مقطع تحصیلی خود مشغول به کار به صورت پاره‌وقت شوند. دانشجویان به ازای هر ساعت کار پاره‌وقت می‌توانند ۸ تا ۱۰ دلار درآمد داشته باشند و کار در تعطیلات رسمی مانند تعطیلات تابستان و کریسمس محدودیتی در زمینه کار دانشجویان خارجی وجود ندارد.عده ای از متقاضیان تحصیل در اوکراین با ویزای توریستی وارد خاک اوکراین می‌شوند و به صورت حضوری اقدام به دریافت پذیرش تحصیلی و ثبت نام در موسسه آموزشی مورد نظر می‌کنند. بر اساس قوانین این کشور اتباع خارجی جهت تبدیل ویزای توریستی اوکراین به ویزای تحصیلی باید خاک اوکراین را ترک کنند و از کشور مبدا برای اخذ ویزای تحصیلی اوکراین اقدم کنند.مهم‌ترین مدرک برای ثبت درخواست در ویزای تحصیلی اوکراین دریافت نامه پذیرش تحصیلی اصلی از سوی موسسات آموزشی معتبر مستقر در اوکراین است. به همبن منظور باید شرایط مورد پذیرش دانشجویان بین‌المللی در سایت رسمی موسسات آموزشی مطالعه شود و در صورت واجد شرایط بودن پذیرش تحصیلی اعطا می شود.

پس از دریافت نامه پذیرش تحصیلی نوبت به تکمیل فرم متقاضی درخواست ویزای تحصیلی می‌رسد؛ برای این کارباید به سایت سفارت مراجعه کرد. شماره فرم به صورت اتوماتیک مشخص می‌شود. برای پیگیری و دسترسی به فرم درخواست و امورات پس آن نیز رمز عبوری به آدرس ایمیل متقاضی ارسال می‌شود که باید تا پایان پروسه از آن به نگهداری و استفاده کرد.یکی از مراحل اخذ انواع ویزای تحصیلی اوکراین مراجعه حضوری و شرکت در جلسه مصاحبه است. تاریخ مراجعه و رزرو وقت جهت مصاحبه متقاضی به سفارت جهت ارائه مدارک لازم و شرکت در جلسه مصاحبه به صورت اینترنتی یا تلفنی نیز صورت می‌گیرد. وضعیت بررسی فرم درخواست از طریق ایمیل به اطلاع متقاضی می‌رسدو مدت زمان صدور ویزای اوکراین با درخواست فوری متقاضی ۵ روز کاری، و مدت زمان صدور مجوز عادی به ۱۰ روز کاری است.

مدارک مورد نیاز ویزای تحصیلی در اوکراین

 • ترجمه ریز نمرات مقطع دبیرستان با مُهر رسمی وزارت خارجه و دادگستری
 • ترجمه  ریز نمرات پیش‌دانشگاهی به صورت جداگانه با مُهر رسمی وزارت خارجه و دادگستری
 • ترجمه و اصل مدرک دیپلم به زبان اوکراینی به صورت جداگانه با مُهر رسمی وزارت خارجه و دادگستری
 • ترجمه و اصل مدرک پیش‌دانشگاهی به زبان اوکراینی به صورت جداگانه با مُهر رسمی وزارت خارجه و دادگستری
 •  ترجمه و اصل مدارک دانشگاهی به زبان اوکراینی به صورت جداگانه با مُهر رسمی وزارت خارجه و دادگستری
 • مدرک زبان انگلیسی یا اوکراینی با نمره مناسب
 •  مدرک زبان انگلیسی یا اوکراینی با نمره مناسب
 • ترجمه و اصل شناسنامه به زبان اوکراینی
 • ترجمه معتبر صفحه اول پاسپورت به زبان او کراینی
 •  جواب منفی آزمایش ایدز و هپاتیت حداقل ۲ ماه پیش از تاریخ درخواست صادر شده باشد
 • ترجمه گواهی سلامت
 • گواهی اثبات تمکن مالی
 • گواهی عدم سوءپیشینه
 • اصل دعوت‌نامه معتبر صادر شده از طرف موسسات آموزشی اوکراین
 • پاسپورت معتبر با اعتبا حداقل ۱ سال و تعداد صفحات کافی برای ویزای اوکراین
 • ترجمه مدارک و سوابق تحصیلی و شغلی باید به زبان اوکراینی
 • دعوت نامه ای که توسط پست اکسپرس ارسال می شود.
 • ۳ قطعه عکس در ابعاد ۳*۴

نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید که نتیجه آزمایش فرد متقاضی باید در سربرگ کلینیک معتبر صادر شود و نام پزشک معالج و مشخصات متقاضی در جواب آزمایش درج شده باشد. این گواهی نیز باید به زبان اوکراینی ترجمه شود.

شرایط اخذ ویزای تحصیلی در اوکراین چگونه است ؟ | موسسه حقوقی دادگران جوان

هزینه ویزای تحصیلی در اوکراین

شرایط اخذ ویزای تحصیلی در اوکراین چگونه است ؟ | موسسه حقوقی دادگران جوان سفارت اکراین در خارج از این کشور جهت پردازش درخواست‌های ویزا حدود  ۶۵.۰۰ دلار به عنوان هزینه اولیه دریافت می‌کنند. در صورت درخواست فوری و خدمات سریع، هزینه اولیه دو برابر خواهد شد.باید توجه داشته باشید که در صورت عدم پذیرش درخواست یا ریجکت شدن ویزا، این هزینه بازگردانده نمی‌شود و هزینه ویزا فارغ از نوع آن غیر قابل بازگشت است. بنابراین اقدام به موقع حداقل ۲ الی ۳ ماه قبل از سفر و ثبت درخواست عادی و معمولی به صرفه‌تر است.از سال ۲۰۱۸ تا به حال ۵ دانشگاه در اوکراین در ردیف برترین‌دانشگاه های جهان قرار گرفته است؛ به همین منظور درخواست ویزای تحصیلی اوکراین طرفداران بسیار زیادی پیدا کرده است.

میزان هزینه تحصیل و زندگی در اوکراین

متقاضیانی که پس از دریافت ویزا به عنوان یک دانشجو در این کشور هستند اگر در خوابگاه های دانشگاه ساکن شوند، هر ماه حداقل ۱۵۰ (دلار آمریکا) باید برای پرداخت اجاره در نظر بگیزند .همچنین دانشجویانی که در خانه ها و آپارتمان های جداگانه ساکن می شوند، حداقل ۲۰۴ (دلار آمریکا) باید برای اجاره پرداخت کنند. دانشجویان می توانند با کمترین هزینه ها وارد بهترین دانشگاه های اوکراین شوند،هزینه تحصیل و زندگی در این کشور مقرون به صرفه است که هر ساله صدها دانشجو به این کشور سفر می کنند.همانطور که می دانید، مخارج زندگی در خارج از ایران  در زمینه هزینه تحصیل و زندگی در اوکراین نه عوامل مختلفی بستگی دارد به عنوان مثال دانشجویان با انتخاب محل سکونت خود سبب بالا یا پایین رفتن هزینه تحصیل و زندگی در اوکراین می شوند. یا افرادی که برای زندگی به این کشور مهاجرت می کنند، براساس نیاز های روزانه خود، هزینه زندگی در اوکراین خود را تعیین می کنند.

 

هزینه بیمه درمانی دانشجویان در اوکراین

شرایط اخذ ویزای تحصیلی در اوکراین چگونه است ؟ | موسسه حقوقی دادگران جوان به طور کلی روند بیمه نامه باید به گونه ای باشد که کل دوران تحصیلی را پوشش دهد هر چند که دانشگاه ها شهریه را به صورت ترمی یا سالانه از متقاضیان دریافت می نمایند اما هزینه ای معادل ۱۰۰ تا ۱۵۰ دلار به بیمه درمانی دانشجویان اختصاص داده شده است.

شرایط دریافت ویزای همراه در اوکراین

بر اسا قوانین جدید کشور اوکراین و مشخص کردن روندهای مهاجرت برای اعضای خانواده اکنون اجرا شده است. قانون قبلی برای ویزای همراه بسیار دشوار بود که به همراه فرد متقاضی به اوکراین نقل مکان کنند و در انطباق با قوانین مهاجرت باقی بمانند، بنابراین این تغییر مورد با استقبال بسیاری روبه رو شده است . قوانین مقررات جدید این امکان را فراهم می کنند که ابتدا به فرد اجازه اعمال ویزای D برای ورود به اوکراین و در وهله بعد درخواست مراجعه به مجوزهای اقامت موقت در کشور اوکراین درخواست دهند. این اصلاح قانون  نشان می دهد  که خانواده ها باید برای ویزای بازدید کننده نوع C درخواست دهند، که تنها برای ۹۰ الی ۸۰ روز  اعتبار دارد.

 

شرایط اخذ ویزای تحصیلی در اوکراین چگونه است ؟ | موسسه حقوقی دادگران جوان

سوالات متداول

 متقاضیان دریافت ویزای دانشجویی اوکراین باید مدارک خود را به چه زبانی ترجمه کنند؟

متقاضیان حتما باید مدارک خود را به زبان اوکرااینی یا روسی ترجمه کنند .

مدت زمان صدور ویزای تحصیلی اوکراین چقدر است؟

متوسط زمان صدور برای ویزا ۱ الی ۲۰ روز است.

 هزینه های مربوط به ویزای تحصیلی اوکراین چقدر است؟

سفارت های اوکراین در خارج از کشور برای هزینه اولیه حدود  ۶۵۰۰ دلار برای بررسی برنامه های ویزا دریافت خواهد شد.

هزینه های مربوط به اخذ ویزای تحصیلی اوکراین در صورت ریجکت شدن برگردانده می شود؟

خیر، هزینه های ویزا و هزینه تحصیل در اوکراین مربوط به مبلغ پیش پرداخت شهریه در صورت رد شدن درخواست ویزا بازگردانده نمی شوند.

کسانی که ویزای تحصیلی اوکراین دریافت می کنند امکان درخواست ویزای همراه به صورت همزمان وجود دارد؟

خیر، ویزای نوع همراه باید زمانی صادر شود که شخصی که در اوکراین است اجازه اقامت موقت خود را داشته باشد.

 جهت اخذ ویزای دانشجویی اوکراین چه مدارکی باید ارائه شود؟

فرم درخواست ویزا در سفارت، گذرنامه اصلی معتبر،۳ قطعه عکس در ابعاد۳*۴ ،دعوت نامه ای که توسط پست اکسپرس ارسال می شود.گواهی بهداشتی پزشکی، نتایج ایدر، گواهی تکمیل تحصیلات عالی و یا متوسطه. گذرنامه معتبر. نامه دعوت اصلی که برای شما از طرف دانشگاه  پست شد

 ویزای همراه کسانی که موفق به اخذ ویزای دانشجویی اوکراین شده اند چقدر اعتبار دارد؟

ویزای همراه متقاضیان تنها ۹۰ الی ۱۸۰ روز اعتبار اقامت موقت را دارد

کسانی که  ویزای دانشجویی دریافت کرده اند، برای چه کسانی می توانند درخواست ویزای همراه اوکراین بدهند؟

مجوزهای اقامت موقت برای اعضای خانواده به بزرگسالان و کودکان زیر ۱۸ سال مجاز به اجازه والدین صادر خواهد شد.

 کسانی که از طریق ویزای دانشجویی اوکراین به این کشور مهاجرت کرده اند برای ارسال درخواست ویزای همراه چه مدارکی باید ارائه دهند؟

گواهی تولد رسمی و سند رسمی ازدواج در زمان درخواست برای اثبات رابطه با دارنده مجوز اقامت مورد نیاز خواهد بود.

 کسانی که ویزای دانشجویی اوکراین را دارند چه تعداد مجوز ورود به اوکراین دارند؟

 • ویزای یک بار ورود به اوکراین
 • ویزای دو بار ورود به اوکراین
 • (M) ویزای چند بار ورود به اوکراین با تاریخ انقضای معتبر

شرایط اخذ ویزای تحصیلی در اوکراین چگونه است ؟ | موسسه حقوقی دادگران جوان

این مراحل سبب می شود تا به آسانی بتوانید همه چیز درباره ویزای تحصبی اوکراین و پس از تحصیل و یا کار آگاه شوید و اقامت دائم را در کشور اوکراین را از آن خود کنید ما در موسسه حقوقی دادگران جوان با ارائه خدمات و مجرب ترین مشاوران و متخصصان در زمینه ویزای تحصیلی و مهاجرت در کشور اوکراین بهترین گزینه ها را دراختیار شما قرار خواهیم داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

شبکه های اجتماعی دادگران جوان

LinkedIn
YouTube
Instagram

فهرست