شرایط دریافت ویزای تحصیلی در کشور کانادا چگونه است ؟

مهاجرت به کانادا, مهاجرتی

موسسه حقوقی دادگران جوان به تمام سوالات شما از جمله شرایط دریافت ویزای تحصیلی در کشور کانادا چگونه است؟  هزینه تحصیل در کشور کانادا و اینکه چگونه اقامت دائم این کشور را از آن خود کنید پاسخ خواهیم داد با ما همراه باشید .

شرایط دریافت ویزای تحصیلی در کشور کانادا چگونه است ؟

کانادا کشوری واقع در آمریکای شمالی که از بهترین کشورهای جهان برای تحصیل و زندگی به حساب می آید . کانادا کشوری است که به صورت ایالتی اداره می شود و شامل ۱۰ ایالت می باشد . این کشور دومین کشور پهناور در جهان بعد از روسیه است و بزرگترین مرز خاکی را با کشور ایالات متحده آمریکا دارد. همین عامل باعث شده است تا بسیاری از افراد که قصد تحصیل و زندگی در ایالات متحده آمریکا را دارند اما نمی توانند اقدام به تحصیل در این کشور بپردازند ، کانادا را به عنوان مقصد نهایی خود انتخاب می کنند. پایتخت کانادا شهر اتاوا و بزرگترین شهر کانادا تورنتو است. همانطوری که متن بالا گفته شده است  کانادا دومین کشور پهناور جهان است و همین عامل باعث شده است تا آب و هوا و شرایط زندگی در نقاط مختلف سال با یکدیگر متفاوت باشد. با اینکه کانادا دومین کشور پهناور در جهان است جمعیت آن نزدیک به ۳۵ میلیون نفر می باشد . زبان رسمی کشور کانادا انگلیسی و فرانسوی و واحد پول رسمی کانادا دلار کانادایی است.

سیستم تحصیلی در این کشور به صورت گسترده می باشد. این کشور از دسته جوامعی است که سیستم تحصیلی آن به صورت آکادمی، سطح پایه و بین المللی می باشد. جالب است بدانید که در کشور کانادا سازمانی به نام سازمان آموزش و پرورش وجود ندارد که بتواند بر تحصیل و کلیه امور آموزشی نظارت داشته باشد. کشور کانادا یکی از کشور هایی است که در زمینه دموکراسی آزاد و در زمینه اقتصادی رونق بسیار بالایی دارد که سبب می شود افراد تازه ‌واردشده خدمات مالی و بانکی، به بهترین نحو ممکن ارائه شود. کانادا یکی از بزرگترین و پیشرفته ‌ترین بانک های جهان است.بانک‌های مختلفی که تمایل به افتتاح حساب توسط مهاجران به ویژه دانشجویان و افرادی که برای اشتغال به کشور کانادا مهاجرت کرده‌اند، دارند. هر بانک برای ورود مهاجران جدید بسته‌ها و خدمات ویژه ‌ای را در نظر گرفته است و شما با توجه به نیاز خود می‌توانید در بانک موردنظر افتتاح حساب نمایید.نکته ی جالب دیگر شما می ‌توانید از طریق بانک‌ها یا به وسیله نرم ‌افزارهای بانکی موجود در تلفن همراه با ایران تراکنش‌های مالی انجام دهید و از این نظر دچار مشکل نخواهید بود.

مدارک لازم جهت پذیرش تحصیلی در کانادا

 • به همراه داشتن مدرک دیپلم
 •  داشتن نمره آیلتس ۶ در صورت عدم داشتن آیلتس اقدام به دریافت آن کنند .
 • اثبات تمکن مالی جهت تحصیل در کانادا
 • حداقل معدل مدرک دیپلم برای تحصیل
 • اسکن پاسپورت با اعتبار حدقل ۶ ماه الی ۱ سال
 • اصل شناسنامه
 • ۴ قطعه عکس
 • ریزنمرات سه سال آخر دبیرستان به همراه ترجمه فارسی
 • اسکن کارنامه زبان
 • ارائه نامه پذیرش از دانشگاه یا مرکز علمی مربوطه در کانادا

مزایای داشتن کارت دانشجویی در کشور کانادا

در همه کشورها مزایایی برای دانشجویان در زمینه‌های مختلف در نظر گرفته می‌شود. فروشگاه‌ها و رستوران‌های متعددی در مقابل ارائه کارت ‌دانشجویی، تخفیف‌های خوبی به شما می‌دهند. این تخفیف‌ها تا حدی است که شما می‌توانید مابقی پول خود را پس انداز کنید و ممکن است دانشگاه یا خوابگاه‌ شما برای دانشجویان کارت‌های تخفیف مانند تخفیف در حمل‌ و‌ نقل شهری و … در نظر گرفته باشد.

شرایط دریافت ویزای تحصیلی در کشور کانادا چگونه است ؟

اقامتگاه دانشجویی در کشور کانادا

اقامتگاه‌های دانشجویی مانند خوابگاه‌ها یا خانه‌های شهری است. این ساختمان‌ها در داخل دانشگاه یا در نزدیکی دانشگاه مربوطه قرار دارند . اقامت به همراه‌ یک فرد کانادایی شما را با فرهنگ کانادا آشنا می‌کند و راهنمایی‌های لازم را می توانید دریافت کنید .

بیمه و تسهیلات درمانی دانشجویان

در کشور کانادا شرایط بسیار متفاوتی برای بیمه و تسهیلات درمانی برای دانشجویان وجود دارد. شما در مدت تحصیل در کانادا باید بیمه سلامت داشته باشید. در بعضی از کشور ها این بیمه به‌ صورت رایگان ارائه داده می شود . در نقاطی که بیمه سلامت وجود ندارد، لازم است دانشجویان خود را به وسیله ارگان های خصوصی بیمه کنند. در بیشتر مواقع دانشگاه محل تحصیل، این کار را برای شما انجام می‌دهد یا موسسه‌هایی را که می‌توانید در آن‌ها بیمه شوید، به شما معرفی می‌کند.ارگان های بیمه خصوصی ممکن است یک بیمه اجباری برای دانشجویان در نظر بگیرند و یا این که چند بیمه درمانی با خدمات و هزینه‌های مختلفی در نظر می گیرند تا خودشان در این زمینه تصمیم بگیرند.هزینه بیمه در کشور کانادا، بین ۶۰۰ الی ۹۰۰ دلار کانادا در سال می باشد .

اقامت پس از تحصیل در کانادا از طریق سرمایه گذاری

 برای اینکه بتوانید پس از تحصیل اقامت کشور کانادا را کسب نمایید ، سرمایه گذاری است . کشور کانادا بهترین و مرکز امن ترین سیستم مالی و بانک داری در دنیا را دارا می باشد، که سبب شده است متقاضیان زیادی برای سرمایه گذاری در این کشور وجود داشته باشد. لازم به ذکر است که برای اخذ اقامت کانادا از طریق سرمایه گذاری نیازی نیست که حتما در این کشور تحصیل کرده باشید، اما از این روش نیز می توانید برای تمدید اقامت خود در کانادا بهره مند شوید. از مزایای تحصیل و سرمایه گذاری در کانادا این است که شما از نزدیک با کشور کانادا و شرایط بازار کار آن آشنا خواهید شد و تا حدودی تجربه خاصی بدست آورده اید ، بنابراین نسبت به شخصی که از خارج از کانادا برای اقامت سرمایه گذاری اقدام می نماید، هوشیارانه و مطمئن تر اقدام می نماید کانادا برنامه ای مخصوص به خود برای اخذ اقامت پس از تحصیل از طریق سرمایه گذاری دارند روش سرمایه گذاری صد هزار دلاری در ایالت بریتیش کلمبیا، سرمایه گذاری حدود ۲۱۰ هزار دلاری در ساسکاچوان و منیتوبا و سرمایه گذاری در ایالت کبک از جمله محبوب ترین سرمایه گذاری در کشور کانادا می باشد.

مجوز تحصیل در کانادا در چه بازه زمانی صادر می شود ؟

فرآیند صدور مجوزهای تحصیل بسیار متفاوت است. مدت زمان لازم به کشور محل اقامت شما بستگی دارد.کوتاه ترین زمان صدور مجوز۱ الی ۲ هفته است ، اما برخی از متقاضیان انتظار دارند که یک الی ۲ روز صبر کنند. زمان صدور مجوز به عوامل بسیار زیادی وابسته است ، به طور مثال اگر : اگر نزدیک به آغاز سال تحصیلی کانادا اقدام کنید، ممکن است با زمان بسیار زیادی مواجه شوید.

شرایط دریافت ویزای تحصیلی در کشور کانادا چگونه است ؟

شرایط دریافت ویزای تحصیلی در کشور کانادا چگونه است ؟

شرایط دریافت ویزای تحصیلی در کشور کانادا چگونه است ؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که اجازه تحصیل در کانادا مجوزی است که به شما امکان تحصیل در دانشگاه و یا مدرسه در کانادا را می دهد.هنگامی که برای تحصیل در یک موسسه یادگیری تعیین شده (DLI) پذیرفته شدید ، می توانید برای مجوز تحصیل در کانادا اقدام کنید. شرایط و قوانین خاصی در مجوز تحصیل در کانادا وجود دارد . شما باید این شرایط را رعایت کنید تا تمام مزایای تحصیل خود را حفظ کنید. شما باید در یک موسسه یادگیری (DLI) ثبت نام کنید.باید بدر قالب یک دانشجوی  نیمه وقت یا دانشجوی تمام وقت ثبت نام کنید. شما نبایددر طول برنامه تحصیل خود بیش از ۱۵۰ روز مرخصی مجاز بگیرید.

رعایت شرایط اقامت تحصیلی  بسیار مهم است. با انجام این کار، شما بیشترین استفاده را از تجربه تحصیل در خارج از کشور ایران در کانادا خواهید داشت. دانشجویانی که به شرایط مجوز تحصیل خود احترام می گذارند نیز شانس بیشتری برای دریافت مجوز اقامت و همچنین کار پس از تحصیل دارند.

هزینه تحصیل در کشور کانادا چگونه است؟

هزینه  تحصیل در کانادا مقرون به صرفه است. هزینه های تحصیل در کانادا به طور کلی کمتر از کشور های ایران استرالیا، ایالات متحده و انگلیس است.

 • شهریه حدود ۱۳ تا ۲۰ هزار دلار در سال
 • کتاب از ۱۵۰ تا ۴۰۰ دلار در سال
 • بیمه دانشجویی از مقطع دیپلم ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ دلار در سال می باشد

شرایط دریافت ویزای تحصیلی در کشور کانادا چگونه است ؟

این مراحل سبب می شود تا به آسانی بتوانید در کشور کانادا به تحصیل بپردازید و می توانید از همین طریق پس از تحصیل در این کشور اقامت دائم دریافت کنید . ما در موسسه حقوقی دادگران جوان با ارائه خدمات و مجرب ترین مشاوران و متخصصان در زمینه تحصیل در کشور کانادا بهترین گزینه ها را دراختیار شما قرار خواهیم داد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

شبکه های اجتماعی دادگران جوان

LinkedIn
YouTube
Instagram

فهرست