ویزای تحصیلی و کار پس از تحصیل در کشور اتریش چگونه است ؟ 

مهاجرت به اتریش, مهاجرتی

تمامی متقاضیانی که تمایل به تحصیل در اروپا را دارند اولین سوالی که برای آن ها به وجود می آید این است که ویزای تحصیلی و کار پس از تحصیل در کشور اتریش چگونه است ؟ در ادامه این مقاله نحوه ورود دانشجویان به این کشور، برای شما متقاضیان عزیز مورد تحلیل و بررسی قرار گرفته است. با ما همراه باشید.

ویزای تحصیلی و کار پس از تحصیل در کشور اتریش چگونه است ؟ | موسسه حقوقی دادگران جوان

ویزای تحصیلی و کار پس از تحصیل در کشور اتریش چگونه است ؟ | موسسه حقوقی دادگران جوان کشور اتریش با جمعیتی حدود ۸میلیون نفر  واقع در قلب اروپا می باشد و با ۸ کشور در جهان مرز مشترک دارد. این کشور به علت وجود رشته کوه‌های آلپ که در حدود ۲/۳ مساحت این کشور را تشکیل می‌دهد کشوری کوهستانی به حساب می آید. طبیعت بینظیر، دامنه‌های سر سبز زیبایی‌های این کشور واقع در اروپای مرکزی  را دو چندان کرده است.اتریش به طور میانگین در رنبه ۲۰ برتر اقتصاد جهان و اتریش در رتبه‌های ۱۷ و ۱۴ بر اساس GDP یا همان تولید ناخالص داخلی ازریابی شده است.این کشور با عضویت در اتحادیه اروپا و پیمان با شنگن، تحصیل در دانشگاه های ممتاز با هزینه تقریباً رایگان و کیفیت بالای زندگی را مزایای خود قرار داده و  زبان رسمی این کشور آلمانی است اما زبان های انگلیسی و فرانسه هم در آن رواج دارد. این کشور بیش از ۲۰ دانشگاه و بیش از ۲۰۰موسسه آموزش عالی وجود دارد که بسیاری از آن ها مانند دانشگاه وین دارای آوازه بسیار خوبی در میان دانشگاه های اروپا و جهان دارد.

ویزای تحصیلی و کار پس از تحصیل در کشور اتریش

ویزای دانشجویی اتریش در بدو ورود شما را به عنوان یک دانشجو می تواند اجازه کار به شما در قالب یک دانشجو در این کشور را برای شما فراه کند. متقاضیان در حین تحصیل اجازه ورود به بازار کار این کشور را دارند اما باید در نظر داشت که هر کدام از متقاضیان در مقاطع خاص تحصیلی خود اجازه کار در ساعات مشخصی را دارند. دانشجویان در مقطع کارشناسی می توانند به صورت پاره وقت (۱۰ الی ۱۵ ساعت در هفته) مشغول به کار شوند. دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد نیز می توانند به صورت پاره وقت وارد بازار کاری این کشور شوند ولی ساعات کاری آن ها در حدودا ۱۵ الی ۲۰ ساعت در هفته است. داشنجویان در مقطع دکترا می توانند به صورت تمام وقت وارد بازار کاری این کشور شوند و اجاز کار تا ۴۰ ساعت در هفته را خواهند داشت. ورود دانشجو به بازار کار و نوع کار آن ها در دوران دانشجویی محدودیتی ندارد و دانشجو می تواند به صورت آزادانه وارد تمام قسمت های کاری در این کشور شود.

ویزای تحصیلی و کار پس از تحصیل در کشور اتریش چگونه است ؟ | موسسه حقوقی دادگران جوان

مدارک لازم برای ویزای تحصیلی اتریش

درخواست ویزای دانشجویی درکشور اتریش در ابتدا نیازمند به دریافت پذیرش از سمت انشگاه مورد نظر است . در مرحله دوم شما باید درخواست خود را برای دریافت ویزای دانشجویی اتریش در سفارت ثبت نمایید. 
 • پاسپورت با اعتبار حدود ۲ سال
 •  ارائه ۶ قطعه عکس ۳*۴
 • ارائه نامه پذیرش از دانشگاه مقصد
 • تکمیل فرد درخواست ویزای دانشجویی اتریش
 • ارائه انگیزه نامه یا نامه SOP تحصیل تحصیل در اتریش
 • ارائه نامه تمکن مالی جهت اثبات هزینه های تحصیل و زندگی
 • ارائه بیمه نامه مسافرتی تا سقف ۳۰ هزار یورو
 • گواهی دیپلم، پیش دانشگاهی، ترجمه آن ها به زبان آلمانی
 • ارائه مدرک زبان آلمانی برای دانشگاه های دولتی اتریش
 • ارائه مدرک زبان انگلیسی  آیلتس با نمره ۶ الی ۸
 • ریز نمرات و ترجمه به زبان آلمانی
 • مدرک لیسانس و ترجمه به زبان آلمانی برای تحصیل در مقطع ارشد
 • مدرک فوق لیسانس، انگیزه نامه، نامه اساتید و ترجمه به زبان آلمانی برای تحصیل در مقطع دکترا

اقتصاد و کار و هزینه و تحصیل در کشور اتریش

ویزای تحصیلی و کار پس از تحصیل در کشور اتریش چگونه است ؟ | موسسه حقوقی دادگران جوان از نظر اقتصادی، می‌توان گفت با وجود منابع طبیعی فراوان مانند سنگ آهن، یک کشور ابر قدرت صنعتی است. صنایع عمده اتریش شامل کشاورزی، مهندسی،تولید فولاد،مواد شیمیایی و گردشگری است.اتریش یکی از بالاترین نرخ‌های تولید ناخالص داخلی در جهان را دارد. درآمد سرانه متوسط در حدود ۳۳۵۴۱دلار آمریکا است که در کمترین میانگین جهانی OECD قرار دارد. در این کشور به طور کامل هزینه زندگی در وین و اینسبروک بیشتر از سایر شهرهای اتریش است اما هزینه‌ها در مقایسه با سایر پایتخت‌های بزرگ اروپایی مانند لندن و پاریس کمتر هستند. علاوه بر آن، به دلیل حمایت های بسیار قوی اجتماعی ، استانداردهای زندگی در این کشور بسیار بالا است. به طور مثال، دولت اتریش حمایت زیادی برای مسکن، مراقبت‌های بهداشتی، مراقبت از کودکان و سایر خدمات عمومی ارائه می‌دهد.دانشجویانی که پس از تحصیل وارد بازار کاری این کشور می شوند می توانند با تبدیل کردن ویزای خود به ویزای کاری این کشور به همراه پرداخت مالیات به مدت ۵ سال اقامت دائم این کشور را بدست آورند و پس از گذشت ۱ الی ۲ سال از دریافت اقامت دائم این کشور، میتوانند درخواست تابعیت اتریش را  ارسال کنند. لازم به ذرکر است که پاسپورت اتریش در رتبه ۳ پاسپورت های معتبر جهان قرار گرفته است.اتریش یکی از امن ترین مناسب ترین کشورهای اروپا به حساب می آید و همچنین از لحاظ شهریه کشوری بسیار ارزان است. شهریه تحصیل در کشور اتریش برای متقاضیان تحصیل رایگان در اتریش متغیر می باشد. درباره تحصیل رایگان در اتریش برای دانشجویان بین المللی غیر اتحادیه اروپا که با پرداخت ۱۸ یورو در هر ترم مبلغی بین ۷۰۰ تا ۸۰۰ یورو در هز ترم بابت شهریه تحصیلی باید بپردازند.دانشجویان از طریق کمک هزینه و بورسیه تحصیلی در کشور اتریش میتوانند رایگان تحصیل کنند. هدف از بورسیه تحصیلی در اتریش تامین هزینه های شهریه دانشجویان متقاضیان و تحصیل رایگان در کشور اتریش می باشد البته دانشجو باید دلایل متقاعد کننده مانند اثبات نیاز مالی یا نمرات عالی دانشگاهی ارائه دهد تا از این بورسیه بهره مند شود.

هزینه خوابگاه به ازای هر نفر ۳۰۰ تا ۵۰۰ یورو متوسط ۳۵۰ یورو در اتریش، اجاره آپارتمان ۳۰ متری ماهیانه ۳۰۰ تا ۵۰۰ یورو جهت اقامت در اتریش،بیمه دانشجویی ماهیانه ۵۶ یورو (بیمه دانشجویی اجباری است) جهت تحصیل در اتریش،کارت سالیانه مترو که هزینه های آن ماهیانه پرداخت خواهد شد، ماهیانه ۳۰ یورو برای دانشجویان زیر ۲۶ سال: کارت ۶ ماهه ۷۵ یورو،هزینه های خوراک و موارد مصرفی منزل ۲۰۰ تا ۳۰۰ یورو بدون لوازم لوکس در اتریش،هزینه هر ترم کلاس زبان ۴۶۱ الی ۱۲۰۰ یورو هر ترم تقریبا ۳ ماه می باشد، در مجموع ۳ ترم است همراه با  ۱۸ یورو شهریه موقت دانشگاه + ۳۰ یورو هزینه تعیین سطح در اتریش،شهریه دانشگاه پلی تکنیک وین اتریش هر ترم ۷۵۰ یورو (هر ترم ۶ ماه) شهریه دانشگاه ملی وین ۷۰۰ تا ۷۵۰ یورو هست. ترم های دانشگاه های اتریش پس از دوره های زبان آغاز می شود.هزینه کتاب در اتریش بسیار بالاست اما برای دانشجویان بیشتر منابع به صورت رایگان در اینترنت موجود است و یا اینکه دانشجویان می توانند از کتاب های کتابخانه دانشگاه به صورت رایگان استفاده کنند.

ویزای تحصیلی و کار پس از تحصیل در کشور اتریش چگونه است ؟ | موسسه حقوقی دادگران جوان

آیا تحصیل در اتریش رایگان است؟

نظام آموزشی کشور اتریش برای دانشجویان خارجی نیز رایگان است.به این نکته نیز توجه کنید که دانشگاه های دولتی این کشور تحصیلات رایگان ارائه می دهند و شما با هزینه ای بسیار کم می توانید در دانشگاه های دولتی این کشور به تحصیل بپردازید اما تحصیل در دانشگاه ها و مراکز آموزشی خصوصی و غیر انتقاعی اتریش شامل هزینه و پرداخت شهریه می باشد.

 هزینه تحصیل در اتریش چقدر است؟

تحصیل در دانشگاه های دولتی کشور اتریش تقریبا رایگان است به این صورت که بابت ثبت نام حدود ۵۰۰ تا ۶۰۰ یورو لازم است پرداخت شود. هزینه تحصیل در دانشگاه خصوصی اتریش وابسته به مقطع و رشته تحصیلی از ۱۰ هزار یورو آغاز می گردد.

 آیا برای تحصیل در اتریش محدودیت سنی وجود دارد؟

، اتریش جز کشورهایی است که به گپ تحصیلی و سن متقاضی برای تحصیل اهمیت نخواهد داد

 آیا تحصیل در اتریش بدون مدرک زبان امکان پذیر است؟

بطور کلی تحصیل در اتریش لازمه ارائه مدرک زبان می باشد اما موسسه MIE این امکان را فراهم نموده تا متقاضیان بتوانند در شرایطی خاص بدون داشتن مدرک زبان هم قادر باشند به تحصیل در اتریش و آخر اقامت اتریش و اروپا دست یابند.

 شرایط اخذ بورسیه تحصیلی از دانشگاه های اتریش چگونه است؟

شرایط دریافت بورسیه تحصیلی از دانشگاه های اتریش عموما در مقطع دکترا که لازم است دانشجو نمرات بالا ، رزومه علمی قوی و مقالات چاپ شده در مجلات معتبر ارائه نماید.

 شرایط تحصیل رشته های پزشکی در اتریش چگونه است؟

لازم است یکسال دوره دروس پیش پزشکی را بگذرانید و پس از قبولی در آن آزمون ، وارد دوره جدیدی شوید اصلی شوید.

 بهترین رشته برای تحصیل در اتریش کدام است؟

رشته های مدیریت و فنی مهندسی گزینه های مناسبی برای تحصیل در اتریش هستند، زیرا شرایط کار پس از تحصیل در آنها بسیار عالی است. رشته های دیگر نظیر هنر و موسیقی نیز جزء رشته های تحصیلی تاپ در اتریش به شمار می روند.

 آیا دانشگاه های اتریش معتبر هستند؟

دانشگاه های اتریش دارای رنکینگ بالای جهانی هستند و از رتبه های بسیار بالایی برخوردارند.

اگر از دانشگاه های اتریش فارغ التحصیل شوم می توانم در آنجا کار پیدا کنم؟

دولت این کشور به دانشجویان خارجی این فرصت را می دهد تا به مدت ۶ ماه الی ۱۸ ماه در این کشور بمانند و به دنبال کار بگردند.

ویزای تحصیلی و کار پس از تحصیل در کشور اتریش چگونه است ؟ | موسسه حقوقی دادگران جوان
این مراحل سبب می شود تا به آسانی بتوانید همه چیز درباره ویزای تحصبی اتریش و پس از تحصیل و یا کارآگاه شوید و اقامت دائم را در کشور اتریش را از آن خود کنید ما در موسسه حقوقی دادگران جوان با ارائه خدمات و مجرب ترین مشاوران و متخصصان در زمینه ویزای تحصیلی و مهاجرت در کشور اتریش بهترین گزینه ها را دراختیار شما قرار خواهیم داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

شبکه های اجتماعی دادگران جوان

LinkedIn
YouTube
Instagram

فهرست