ویزای کادر درمان در کشور عمان چگونه است؟

مهاجرت به عمان, مهاجرتی

بسیاری از کادر درمان که تمایل به مهاجرت دارند این است برای آن ها به میان می آید که ویزای کادر درمان در کشور عمان چگونه است؟ در پاسخ به این سوال باید گفتت که با ساخت مراکز درمانی و بیمارستان های فوق پیشرفته که در کشور عمان ساخته شده است،نیاز به نیروی کار پرستار و ماما در کشور عمانروزانه بیشتر و بیشتر می شوداز نظر موسسه حقوقی دادگران جوان کشور عمان بهترین کشور برای مهاجرت کادر درمان در شرق و شبه جزیرهٔ عربستان است.کادر درمان از شغل های بسیار مهم و پر طرفداردر  هر جامعه ای است که در صورت کمبود کادر درمان سلامت عمومی آن جامعه به خطر خواهد افتاد از لحاظ موقعیت مکانی به علت نزدیک بودن این کشور به ایران عواملی مانند درآمد بالا، امنیت خوب و فضای مناسب برای رشد و پیشرفت شغلی و هرگونه کسب و کاری را می توان به عنوان آشکار نرین دلایل مهاجرت کادر درمان و پرستاران به این کشور دانست .در سال های اخیر کار در عمان برای رشته های پزشکی و کادر درمان شانس مهاجرت متخصصین و کادر درمان به عمان را افزایش داده است در ادامه این مقاله موسسه حقوقی دادگزان جوان سغیدارد در زمینه مهاجرت کادر درمان به کشور عمان بپردازیم، با ما در ادامه همراه باشید.

ویزای کادر درمان در کشور عمان چگونه است؟

وضعیت کار کادر درمان در کشور عمان

مهاجرت پرستاران به کشور عمان طی سال های گذشته متقاضیان بسیار بسار زیادی داشته است زیرا کشور عمان واقع در جنوب ایران است و با ایران مرز آبی مشترک دارد، زبان رسمی و مادری این کشور عربی است ولی بیشتر مردم عمان به زبان انگلیسی صحبت میکنند . واحد پول این کشور ریال عمان است که در قالب سومین پول ارزشمند دنیا شناخته شده است که چیزی بالغ بر حدود ۲۶۰ دلار آمریکا ارزش  مالی دارد. امنیت در این کشور پهناور دریایی و آسیایی بسیار بالاست و سیاست های خارجی عمان به گونه ای است که به یقین با همه کشورهای دنیا رابطه صلح آمیزی دارد، همانطور که در مظالب گفته شد ارزش بالای پول عمان یکی از مهم ترین علت های مهاجرت کادر درمان به این کشور است و یکی از مهمترین نکته هایی که قبل از اقدام جهت مهاجرت به هر کشوری باید مورد توجه قرار داداین است که میزان بیکاری در کشور مورد نظر چگونه است. روند نرخ بیکاری در عمان در سال ۲۰۲۱ ۳.۳ درصد برابرای میکند، بر اساس این شاخص ها میتوان دریافت کرد که میزان بیکاری در کشور عمان بسیار بسیار پایین است. بنابراین چنانچه اگر فردی دارای مهارت و تخصص در زمینه درمان و یا غیر باشد می تواند به آسانی مهاجرت کند.لازم به ذکر است که دولت عمان قصد دارد بعنوان قدرتمند و بی نیاز ترین کشور آسیا در زمینه سلامت و درمان در منطقه خاورمیانه فعالیت کند. بر اسا تحقیقات به عمل آورده شده ، کشور عمان تا سال ۲۰۴۰ نیز نیازمند جذب پزشکان و پرستاران از سراسر جهان خواهد بود. میزان حقوق و درآمد کادر درمان شامل پزشکان، پرستاران و ماما و… در کشور عمان بالاترین میزان درآمد از سایر مشاغل می باشد و همین عامل سبب شده است که مهاجرت به کشور عمان برای پرستاران و پزشکان با شرایط بسیار مناسبی روبه رو باشد.

شرایط کار کادر درمان در کشور عمان

آزمون پرومتریک :

یکی از مراحلی که به جهت جذب نیروی کادر درمان در کشور عمان است آزمون پرومتریک است. آزمون پرومتریک پرستاری عمان به زبان انگلیسی و به جهت سنجش سطح هوشیاری ،مهارت و دانش برگزار می شود. جهت شرکت درآزمون پرومتریک عمان علاوه بر کشور عمان میتوانید به کشورهای ترکیه، امارات، کویت، قطر و بحرین نیز سفر کنید و در آزمون شرکت کنید.

تسلط به زبان انگلیسی:

زبان دوم مردم عمان انگلیسی است. بنابراین یکی از مهمترین و ضروری ترین اقدام ها در مهاجرت پرستاران به کشور عمان تسلط یه زبان انگلیسی در جهت برقراری ارتباط در جامعه است.

مدرک دانشگاهی معتبر:

 یکی از مهمترین شرایط در استخدام کادر درمان در کشور در عمان داشتن مدرک دانشگاهی است. بنابراین لازم است حداقل مدرک دانشگاهی کارشناسی را در رزومه خود داشته باشید.

سن متقاضیان کار:

ویزای کادر درمان در کشور عمان چگونه است؟ در جدب نیروی کار در کشور عمان محدودیت سنی خاصی در نظر گرفته نشده است، یعنی مهاجرت به این کشور برای پرستاران تا  هر سنی ممکن است. اما لازم است بدانید بهترین سن برای کادر درمان در عمان تا سن ۴۶ سالگی در نظر گرفته شده است. یعنی پرستارانی که بین ۲۵ تا ۴۶ سال سن دارند از شانس بیشتری برای پذیرفته شدن به عنوان کادر درمان  برخوردار هستند.

سابقه کار:

داشتن سوابق کاری چه بسا در داخل ایران و چه بسا در خارج از کشور ایران،شما نیازمند به ارائه مدارک به محل مورد نظر در جهت استخدامی هستید. بنابراین شما لازم است حداقل ۳ سال سابقه کار در بیمارستان داشته باشید و چنانچه اگر رزومه کاری بهتری داشته باشید از شانس بیشتری برای ورود به کادر درمان در کشور عمان برخوردار خواهید بود.

پیشنهاد شغلی از سوی کارفرمای عمانی:

پزشکان و پرستاران جهت استخدام و کار در کشور عمان نیازمند به دریافت پیشنهاد شغلی از سوی کارفرمای عمانی در این کشور هستند. به معنای واقعی می توان گفت یکی از مهمترین و اصلی ترین عوامل در مهاجرت پرستاران به عمان داشتن پیشنهاد شغلی است.

دیتافلو:

بعد از شرکت در آزمون پرومتریک عمان لازم است کلیه مدارک شما معادلسازی شود. دیتافلو روند معادل سازی مدارک شما حهت کار پرستاری در کسور عمان است، مرکز دیتافلو  در عمان کلیه مدارک تحصیلی و سوابق شما را ارزیابی می کند.

مدارک مورد نیاز برای پرستاری در عمان

  1. پاسپورت معتبر با انقضای ۶ ماه الی ۲ سال
  2. عکس پرسنلی در ۱۲ قطغه
  3. مدارک قبولی در آزمون پرومتریک
  4. مدارک مربوط به سابقه کار پرستاری در ایران
  5. مدارک مربوط به سلامت پزشکی
  6. ترجمه مدارک تحصیلی
  7. سن کارمند بین ۲۵ الی ۶۰ سال باشد
  8. جنسیت فرد متقاضی همانی باشد که در پروانه کار ذکر شده است
  9. گواهی پزشکی آن مورد تایید قرار بگیرد.

ویزای کادر درمان در کشور عمان چگونه است؟ شما باید مدارک ذکر شده را برای تایید به مرکز دیتا فلوی عمان ارسال کنید. و به جهت جلوگیری از اتلاف وقت و هزینه های گزاف در امر مهاجرت به عمان از مشاورین مجرب در موسسه حقوقی دادگران جوان بهره مند شوید.

ویزای کادر درمان در کشور عمان چگونه است؟

درآمد ماهیانه پرستاران در عمان چقدر است ؟

ویزای کادر درمان در کشور عمان چگونه است؟ همانطور که دز مظالب بالا گفته شد یکی از مهمترین علت های مهاجرت پرستاران به کشور عمان کسب درآمد ارزی و رفاه بیشتر است. یک ریال عمان برابر است با ۲۶۰ دلار آمریکا و ارزش بالای پول عمان، روند رو به بالای پذیرش پرستاران خارجی در این کشور و عدم دریافت مالیات بر درآمد می تواند عاملی تاثیرگذار در افزایش مهاجرات کادر درمان باشد.میزان درآمد ماهیانه کادر درمان در عمان در سال ۲۰۲۱ از ۱۲۳۰ریال عمان شروع می شود، این رقم چیزی در حدود ۱۰۶ میلیون تومان وجه رایج ایران می باشد. لازم به ذکر است که این رقم برای کادر درمان مقیم و با سابقه کار در کشور عمان است. عواملی مانند سطح تحصیلات، سابقه کار، میزان مهارت و تخصص های فردی و شهر محل اشتغال به کار می توانند نقش بسیار زیادی بر درآمد ماهیانه کادر درمان ایرانی در کشور عمان داشته باشند.

هزینه های زندگی در عمان به چه صورت است ؟

یکی از مهم ترین مسائل در مهاجرت این است که بدانیم هزینه زندگی در کشور مورد نظرمان چگونه است.هزینه های زندگی در کشور عمان در مقایسه با کشورهای امارات و قطر بسیار پایین تر است. به گونه ای که میتوان گفت هزینه خرید کالاهای اساسی، خوراک و پوشاک در .کشور عمان در مقابل درآمد فرد مهاجر بسیار ناچیز است؛ در کشور عمان هر شخص با حداقل درآمد خود می تواند از خرید و مایحتاج زندگی خود بربیاید. در کشور عمان شما معاف از هرکونه مالیات بر درآمد هستید، یعنی مالیاتی که به حقوق و دارایی های شما که بعنوان مهاجرهستید تعلق نخواهد گرفت. مهاجرانی که به زبان عربی یا انگلیسی مسلط نیستند برای کار در عمان لازم است به مدارس بین المللی مراجعه کنند که نیازمند پرداخت هزینه نسبتا زیادی است.

استفاده از وسایل نقلیه عمومی در کشور عمان بسیار رایج است زیرا کرایه تاکسی مبلغ ثابت و مشخصی ندارد. همچنین با توجه به هزینه های بسیار کم استفاده از وسایل نقلیه همگانی خرید اتومبیل هیچ کاربردی ندارد. هزینه های درمانی  در این کشور نیز نسبتا پایین است و بیمه های درمانی پاسخگوی بسیاری از نیازهای شما خواهند بود. لازم به ذکر است کهن برای بیمارستان های خصوصی، چشم پزشکی و دندانپزشکی از بیمه درمانی خود نمیتوانید استفاده کنید. هزینه اجاره مسکن در عمان وابسته به شهر محل سکونت متفاوت است، شهر مسقط گران ترین شهر در عمان است و نکته بسیار جالب در کشور عمان این است ک برای اجاره مسکن مبلغی بعنوان رهن از شما دریافت نخواهد شد.

ویزای کادر درمان در کشور عمان چگونه است؟

سوالات متداول در زمینه مهاجرت کادر درمان به عمان

۱.در مهاجرت کادر دزمان به عمان می توان خانواده خود را به عنوان همراه برد؟

 اگر شرایط مالی شما به گونه ای باشد که حقوق ماهیانه شما بیش از ۵۰۰ ریال عمان باشد، می توانید خانواده خود را برای زندگی در عمان همراه خود ببرید.

۲. شرایط سنی برای مهاجرت پرستاران به عمان مهم است؟

به طور رسمی بیان نشده اما شرایط سنی برای کادر درمان در عمان مهم است و پرستاران با داشتن حداکثرسن ۲۵ تا ۶۰ سال از شانس بیشتری برای پذیرش برخوردارند.

۳. امکان مهاجرت کمک پرستار به عمان وجود دارد؟

در حال حاضر مهاجرت کمک پرستاران به عمان با موانع بسیار زیادی روبه رو استو به گونه ای میتوان گفت شانس کمک پرستاران جهت مهاجرت به عمان بسیار بسیار کم است.

۴. آیا  جهت مهاجرت کادر درمان به کشور عمان نیاز به مدرک زبان است ؟

مدرک زبان انگلیسی برای پرستاران در عمان الزامی نیست اما لازم است به خوبی با زبان انگلیسی آشنایی داشته باشید تا در برقراری ارتباط مشکلی نداشته باشید.

۵. شرکت در آزمون پرومتریک پرستاری عمان چقدر هزینه دارد؟

ویزای کادر درمان در کشور عمان چگونه است؟ برای شرکت در این آزمون مبلغی در حدود ۱۸۰ دلار لازم است پرداخت کنید.

ویزای کادر درمان در کشور عمان چگونه است؟

این مراحل سبب می شود تا به آسانی بتوانید در کشور عمان به اشتغال بپردازید و می توانید از همین طریق پس از آنکه در این کشور مشغول به کار شدید و اقامت این کشور را دریافت کنید . ما در موسسه حقوقی دادگران جوان با ارائه خدمات و مجرب ترین مشاوران و متخصصان در زمینه کار و مهاجرت در کشور عمان بهترین گزینه ها را دراختیار شما قرار خواهیم داد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

شبکه های اجتماعی دادگران جوان

LinkedIn
YouTube
Instagram

فهرست