آنچه که باید در زمینه خرید ملک در کشور ترکیه بدانید

مهاجرت به ترکیه, مهاجرتی

آنچه که باید در زمینه خرید ملک در کشور ترکیه بدانید این است که تا به حال شده است که با خودتان فکر کنید با خرید یک ملک در ترکیه می تواند سرمایه گذاری درستی باشد ؟

 

آنچه که باید در زمینه خرید ملک در کشور ترکیه بدانید

 

دریافت اقامت در کشور ترکیه از طریق خرید ملک ، از دسته پر طرفدارترین روش سرمایه گذاری برای متقاضیان خصوصا متقاضیان ایرانی که می خواهند با کمترین هزینه ، و در کمترین زمان ممکن از این طریق پاسپورت معتبر این کشور را تهیه و دریافت کنند. با خرید ملک در ترکیه، می توانید علاوه بر سرمایه گذاری، اقامت در کشور ترکیه به همراه خانواده ، دریافت پاسپورت و امکان لازم جهت سفر به کشورهای دیگری بدون نیاز به دریافت ویزا، با شرایط منحصر به فرد کشور ترکیه را نیز به دست آورند. لازم به ذکر است که دریافت اقامت در ترکیه با خرید ملک در کشور ترکیه، از قوانین و شرایطی برخوردار است که بضصورت ثابت تصویب نمی باشد و این عامل سبب شده است که بسیاری از متقاضیان را با سوالات بسیار زیادی در این زمینه روبه رو کند. موسسه حقوقی دادگران جوان سعی دارد در ادامه این مقاله ، علاوه بر پاسخ به تمامی  سوالات متقاضیان محترم ، بهترین روش ها را جهت انجام کلیه امور در کشور ترکیه را به بهترین نحو ارائه دهد.

راهنمای آنچه که باید در زمینه خرید ملک در کشور ترکیه بدانید!

چنانچه اگر تمایل به دریافت اقامت در کشور ترکیه را از طریق خرید ملک انتخاب کرده اید ، می توانید با گذراندن مراحل زیر اسناد مرتبط با خرید ملک در کشور ترکیه را  دریافت کنید:

 1. اولین مرحله برای خرید ملک در کشور ترکیه به دو روش خرید ملک در مجتمع مسکونی یا برج‌های مسکونی یا آپارتمان صورت می گیرد. در پی دریافت اقامت این کشور، سفر به ترکیه الزامی می‌باشد. در این سفر افراد با انتخاب ملک مورد نظر خود گامی نخست در مسیر روند دریافت پاسپورت شهروندی در کشور ترکیه می باشند .
 2. ملک انتخاب شده توسط کارشناسان دولت ترکیه ، قیمت گذاری می‌شودو بدین ترتیب متقاضیان با اطمینان خاطر بیشتری اقدام به خرید ملک در ترکیه می‌نمایند.
 3. اگر مراحل پیشیین به‌ خوبی پشت سر گذاشته شد، در ابتدا پیش پرداختی از سوی هزینه ملک و با انتقال سند، و الباقی هزینه به حساب مالک واریز خواهد شد .
 4. یک هفته، با اعطای سند مالکیت به خریدار، فرصت ملاقات جهت درخواست از سوی اداره مهاجرت ترکیه به منظور مصاحبه فراهم می‌شود.
 5. و در آخر،ین مرحله در کمتر از یک ماه، در روز تعیین شده از سوی اداره مهاجرت کشور ترکیه، افراد با به در دست داشتن مدارک شامل : گذرنامه، اسناد سکونت، دو قطعه عکس، کد مالیاتی ، و عبور از مراحل پرسش و پاسخ، موفق به تایید  صلاحیت دریافت اقامت یک‌ساله ترکیه می‌شوند. کارت اقامت که با خرید ملک در ترکیه به متقاضیان تعلق می‌گیرد، می‌تواند به مدت ۱ الی ۲ سال اقامت را در بر داشته باشد.

خرید ملک در کشور ترکیه بر اساس مراحل ذکر شده ، فرآیندی بسیار آسان از زاویه دید افراد می باشد اما در صورت عدم آگاهی کافی از قوانین خرید ملک در کشور ترکیه قوانین و شرایطی که دائما درحال تغییر می باشد می تواند بسیار دشوار باشد . بنابراین لازم است که حتما از وکلا و مشاوران فعال در این زمینه راهنمایی های لازم را دریافت کنید .

قوانین اقامت ترکیه با خرید ملک

بر اساس قوانین عنوان شده در راستای اذن و خرید ملک دولت کشور ترکی این چنین اعلام گردیده است که تمامی شهروندان خارجی بجز متقاضیانی که از سوی کشور ترکیه منع از خرید ملک در این کشور شده‌اند که می توانند با حداقل سرمایه‌ای به ارزش حدودا ۲۵۰ هزار دلار، با خرید خانه در ترکیه و دریافت اقامت این کشور را برای خود و خانواده دریافت کنند. لازم به ذکر است که تا ۳ سال ملک خریداری شده این قبیل اقامت‌ها با گذشت زمانمیتوانند مدت اقامت را برای ۵ از تابعیت این کشور برخوردار شوند . البته این قوانین در صورتی که منجر به تابعیت می شوند که افراد حداقل ۱ ستال از این بازه زمانی ۵ ساله را در خارج کشور گذرانده باشند و  در غیر این صورت شامل حال این افراد نمی شود . خرید هر نوع ملک و اراضی مانند : مسکونی، اداری، تجاری و… به گونه ای یک روش سرمایه گذاری در کشور ترکثیه گفته می‌شود که سود آن همراه با مزایای بسیار مناسب که میتواند عاملی در جهت سرمایه گذاری شود.همچنین سایر قوانین  که توسط خرید ملک به افراد اعا می شود  این است که با تمدید اقامت خود در زمان‌های مشخص، ضمن سکونت خود در ترکیه، مجوز اقامت برای سایر اعضای خانواده مانند همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال داده می‌شود و  از این طریق، میتوانند سایر اعضای خانواده نیز از مزایایی همچون امکان تحصیل، کار و… بهره‌مند شوند .

متقاضیان خرید ملک در ترکیه چه افرادی هستند؟

از دسته سوالاتی که در مراحل مهاجرتی و خرید ملت ، ذهنیت بسیاری از متقاضیان ایرانی را به خود درگیر می‌کند، این است که آیا خرید ملک در ترکیه برای ایرانی ها ، دریافت قطعی اقامت ترکیه را به همراه دارد؟ آیا ایرانیان نیز مانند سایر متقاضیان از دیگر نقاط جهان، آسانی ملک مورد نظر خود را در ترکیه خریداری نمایند؟ در پاسخ به همه این سوالاتی که سرشار از ابهام است باید گفت که دولت ترکیه بر اساس تقابل بین کشورهای دیگر عمل می کند . این بدیبن معنا است که هر کشوری که به شهروندان ترکیه‌ای امکان خرید ملک و سایر مستغلات را بدهد، دولت ترکیه نیز متقابلا چنین مستغلات را در قوانین خود را اجرا می‌کند. شهروندان کشورهایی مانند کانادا، آمریکا، آمریکای جنوبی و کشور ایران مشمول به دریافت و تایید صلاحیت خرید ملک در ترکیه و در نهایت ، اقامت این کشور را دریافت می کنند . دولت ترکیه محدودیت هایی را برای خریداران ملک اعمال نمی کند  این محدودیت ها شامل موارد زیر می‌باشد:

 • متقاضیان کشور های دیگر تنها مجاز به خریداری ملک در محدوده مناطقی که توسط دولت ترکیه تعیین گردیده شده است، می‌باشند.
 • خرید ملک در ترکیه در هر منطقه ای که زیر نظر پایگاه‌های دولتی و نظامی می‌باشد، برای متقاضیان خارجی غیر مجاز اعلام شده است.
 • خرید ملک اتباع خارجی نیز در ترکیه نباید سبب بر هم زدن نظم و قوانین دولتی شود.

شرایط دریافت اقامت در کشور ترکیه تنها با خرید ملک

خرید ملک در ترکیه را میتوان سریع‌ترین و آسان ترین راه دریافت اقامت کشور ترکیه تعریف کرد.اقامت که میتواند افراد را واجد به تایید صلاحیت به تحصیل یا راه اندازی کسب و کار در کشور ترکیه می‌کند. چنانچه اگرتمایل دارید ازمزایای ملک خریداری شده در ترکیه، شامل اخذ اقامت، حقوق شهروندی و دریافت پاسپورت ترکیه بهرهمند شوید، لازم است سالیانه با تمدید اقامت توریستی خود، پس ازگذشت بازه زمانی ۵ سال، اقامت دائم این کشور را دریافت کنید. در اینصورت علاوه بر سکونت در این کشور از مزایایی نظیر تحصیل و کار برخوردار خواهید شد.لازم به ذکر است تا زمانی که ملک در تملک خریداران قرار گرفته باشد، اقامت سالیانه تمدید خواهد شد .

آنچه که باید در زمینه خرید ملک در کشور ترکیه بدانید

دریافت پاسپورت ترکیه با خرید ملک

هنگامی که مراحل خرید ملک با ارزش حدودی ۲۵۰ هزار دلار  با موفقیت انجام شد، لازم است برای بهره‌مندی از حقوق شهروندی و دریافت پاسپورت ترکیه ، به اداره املاک و اراضی کشور ترکیه مراجعه کنید . در اداره اراضی کشور ترکیه با بررسی اسناد و مدارک و صدور نامه تاییدیه، در آن زمان است که به متقاضیان حق شهروندی و پاسپورت ترکیه اعطا می‌شود.

آنچه که باید در زمینه خرید ملک در کشور ترکیه بدانید

هزینه خرید ملک در ترکیه

در نگاه اول از دید متقاضیان این گونه است که هزینه خرید ملک فقط شامل قیمت اولیه ملک خواهدشد در حالی که اصلا این چنین نیست. املاک و اراضی در هر قسمت از  شهرهای مختلف ترکیه، از قیمت‌های متفاوتی برخوردار است که تنها بخشی از هزینه‌ خرید ملک در ترکیه به حساب می آید . به طبع در کنار قیمت املاک ، هزینه‌های متفرقه  دیگری همچون مالیات، هزینه وکیل و هزینه دفاتر ثبت اسناد در جریان خرید ملک نیز محاسبه می‌ شوند .

معیارهای انتخاب ملک مناسب در کشور ترکیه چیست؟

 • موقعیت مکانی مناسب:

 •  اگر هدف شما از خرید ملک کسب شهروندی و اقامت در کشور ترکیه است و در کنار آن آینده ملک  خریداری شده نیز از لحاظ اقتصادی و سرمایه گذاری برایتان حائز اهمیت است توصیه ما برای خرید خانه در شهرهای بزرگی مانند استانبول، آنکارا و ازمیر است. از سوی دیگر اگر هدف شما زندگی آرام و به دور دور از هیاهو است می‌توانید یکی از شهرهای ساحلی یا مناطق اطراف شهرهای بزرگ را مدنظر قرار دهید. نکته دیگر انتخاب موقعیت مکانی باید با درنظر داشتن وضعیت منطقه شهری ، ساختمان یا مجتمع مسکونی ،در اطراف آن ، دسترسی آن نقطه مکانی به  بازارهای اطراف ، مراکز خرید ، بیمارستان ها ، مدارس و دانشگاه های اطراف و … همه این موارد در انتخاب مکان ایده آل برای خرید ملک نقش به سزایی دارند.

 • مساحت ملک :

 • از آنجایی که خانه با مساحت یا متراژ بالا یکی از عامل اصلی دلایل راحتی اعضای خانواده است. اطمینان حاصل کنید که مساخت خانه موردنظر شما برای خانواده پسندیده باشد.
 • بودجه :

 • املاکی که قصد خریداری آن رادارید با مقدار بودجه ای که در اختیار دارید خریداری کنید . گزینه های پیش روی خود را با دقت در نظر بگیرید قبل از خرید لازم است برنامه ریزی مناسبی بر اساس شرایط خانوادگی و مالی خود تهیه کنید . آنچه که باید در زمینه خرید ملک در کشور ترکیه بدانید برای عده ای از خریداران مهم نمی باشد این است که در همان ابتدا بدون بازدید از ملک موردنظر شروع به پرسیدن امکانات و خدمات می کنند . شایسته است که این کار را پس از خرید نیندازید

 

آنچه که باید در زمینه خرید ملک در کشور ترکیه بدانید

 

مزایای خرید ملک در ترکیه

خرید ملک در ترکیه دارای مزایای فراوانی است که به طور قطعی می توانند معایبی نیز به همراه داشته باشد:

 1. وسعت بالای مستغلات در ترکیه
 2. روند سریع و آسان خرید ملک در ترکیه
 3. امکان خرید املاک به صورت اقساطی و با وام بانکی
 4. هزینه بسیار مناسب و روبه پایین پایین زندگی به اضافعه برخی هزینه های مربوط به شهرهای بزرگ و ملک های با متراژ بالا
 5. دستیابی آسان به تسهیلات و امکانات در ترکیه
 6. طیف وسیعی از تفریح ها و سرگرمی ها
 7. سرمایه گذاری و سودآوری بسیار بالا
 8. دریافت پاسپورت و شهروندی ترکیه با خرید ملک بامبلغ حدود ۲۵۰ هزار دلار
 9. قابلیت سفر به ۱۱۱ کشور جهان بدون نیاز به داشتن ویزا با پاسپورت ترکیه
 10. نزدیک بودن کشور ترکیه به ایران

معایب خرید ملک در ترکیه

آیا معایب خرید ملک در ترکیه از مزایای خرید آن بیشتر است ؟
در پاسخ به این سوال باید گفت که هرگونه رخ داد در فرایند خرید ملک قابل حل و فصل می باشد و لازم است در این امور به موسسه های معتبر ، وکلا و یا مشاوران ماهر در امور مهاجرت بسپارید. ممکن است در روند خرید ملک در ترکیه با کلاهبرداران بسیاری روبه رو شوید و در صورتی که حواستان نباشد به آسانی تمامی سرمایه تان را از دست می دهید . تمایل به خرید ملک چه در ایران چه در هر نقطه از جهان باشید معایب و در مقابل آن مزایایی دارد بنابراین پسندیده است که از دید مثبت به آن نگاهی بی اندازید .

 

آنچه که باید در زمینه خرید ملک در کشور ترکیه بدانید

 

آیا اتباع خارجی نیز می توانند در کشور ترکیه اقدام به خرید ملک کنند ؟

خرید ملک در ترکیه یا مالکیت ، به زمان و تلاش بسیار زیادی نیاز ندارد . خرید و انتقال فقط در یک روز انجام می شود. مراحل خرید خانه در ترکیه برای اتباع خارجی چهار مرحله دارد :

 1. شخص متقاضی یا نماینده رسمی آن فرد باید در کشور ترکیه به جهت امضای قرارداد خرید لازم است حضور داشته باشد در دفاتر اسناد رسمی یا سفارت خانه های ترکیه در خارج از کشور در ترکیه حضور داشته باشد.
 2. صدور شماره مالیاتی که به هر خارجی در ترکیه اعطا می شود به جهت تسهیل معاملات مالی رسمی و در عرض چند دقیقه از اداره مالیات اخذ می شود.
 3. لازم است نسخه کپی شده از گذرنامه با ترجمه به زبان ترکی و تصویب شده توسط دفاتر اسناد رسمی داشته باشید .
 4. فروشنده و خریدار باید مالیات املاک را هنگام ثبت پرداخت کنند که چیزی در حدود ۴٪ ارزش املاک ثبت شده است.

آنچه که باید در زمینه خرید ملک در کشور ترکیه بدانید

این مراحل سبب می شود داشتن یک ملک در ترکیه را آسان تر می کند ، بنابراین شما می توانید در یک روز ملک خود را ثبت و خریداری کنید. ما در موسسه حقوقی دادگران جوان با ارائه خدمات مشاوره املاک و انواع مستغلات با مجرب ترین مشاوران و متخصصان در  زمینه بازار املاک و مستغلات، بهترین گزینه های املاک و مستغلات را برای خریداران در کشور ترکیه و در معتبرترین پروژه های املاک و مستغلات با صمانت نامه دولتی ارائه خواهیم داد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

شبکه های اجتماعی دادگران جوان

LinkedIn
YouTube
Instagram

فهرست