همه چیز درباره اکسپرس انتری کانادا

مهاجرت به کانادا, مهاجرتی

اگر شما هم میخواهید همه چیز درباره اکسپرس انتری کانادا ، اقامت دائم مطلع شوید تا ادامه این مقاله با ما همراه باشید

همه چیز درباره اکسپرس انتری کانادا | موسسه حقوقی دادگران جوان شمال

اکسپرس اینتری چیست ؟

اکسپرس انتری یا اکسپرس اینتری یکی از نام های تجاری در کشور کانادا است که این کشور در دو سطح استانی و سطح فدرال قابلیت جذب افراد مختصص و ماهر را فراهم می کند. ورود به برنامه های مهاجرتی تحت حمایت اکسپرس انترنی کشور کانادا طرفداران بسیار زیادی از افرادی که پس از اتمام تحصیل تمایل به اقامت دائم در این کشور دارند ایجاد می کند . بیش از ۴۰ ملیون از جمعیت کانادا را افراد بالای ۶۰ سال تشکیل داده اند به همین سبب دولت با ورود افراد متقاضی اقامت چه از طریق ویزای تحصیلی و چه از طریق ثبت شرکت و کارآفرینی به جست و جوی حل این مسئله پرداخته است .  دولت فدرال کانادا در تدوین و اجرای سیاست های خود و تدوین امورات مربوط به ورود متقاضیان به کشور کانادا شرایط را برای استان های کانادا با صدور مجوز می توانند استانمورد نظر خود را انتخاب کنند . برنامه مهاجرت به استان های مختلف کانادا شامل روش ها و برنامه های متفاوتی است که این روش ها می تواند یک فرصت طلایی برای متقاضیان ایجاد کند .
توسعه اقتصادی کشور کانادا از یک جهت و جمعیت بالای ۶۰سال از جهت دیگر  فرصت های شغلی را برای نیروی های جوان و تازه نفس باز می کند سیاست دولت کانادا بر این اساس است که مهارت و استعداد هایی را که در کانادا به صورت موقت در حال کار و پیشرفت هستند از طریق روش های مختلف مهاجرتی آن ها را پذیرش و حمایت کند . 

اکسپرس اینتری یا اکسپرس انتری به معنای ورود سریع است که در ابتدا در سال ۲۰۱۵ این سیستم اجرا شد و متقاضیان می توانند از این طریق در برنامه های مهاجرتی کشور کانادا شرکت کنند . باید به این نکته توجه داشت که متقاضیان اکسپرس انتری افراد تحصیل کرده و با سابقه در حرفه های متقاضی این کشور هستند و در طول سال ۴۰۰ هزار از افراد تحصیل کرده به جهت دریافت اخذ اقامت دائم وارد کشور کانادا می شوند   اکسپرس انتری به طور کلی تمامی مراحل مهاجرت به این کشور را تغییر داده است به طوری که پیش از راه اندازی آن متقاضیان زمان بسیار طولانی  و هزینه های هنگفتی صرف ثبت مدارک  و بررسی و تایید مدارک خود سال های زیادی را در انتظار می مانند اما با سیستمی شدن مراحل مهاجرت کاری و تحصیلی ،ثبت نام ، ارسال مدارک سبب شده است درخواست متقاضیان سریع تر انجام شود با استفاده ازین سیستم میتوانند تمامی مراحل خود را در پنل کاربری موردنظر مشاهده کنند

همه چیز درباره اکسپرس انتری کانادا | موسسه حقوقی دادگران جوان شمال

مزایای اکسپری انتری در کشور کانادا

یکی از مزایای مهاجرت به کانادا از طریق اکسپرس انتری این است که متقاضیان می توانند بدون داشتن سابقه تحصیل یا کار در کشور کانادا به همراه خانواده شامل همسر و فرزندان زیر ۲۱ الی ۱۸ سال اقامت دائم این کشور را از آن خود کنند و با داشتن این مجوز به راحتی به تحصیل و یا کار بپردازند . زندگی در کشور کانادا برای ایرانی ها و خارجی ها محبوبیت خاصی پیدا کرده است به طوری که بسیاری از ایرانی ها اعتقاد دارند که کانادا خانه دوم آن هاست و علاوه بر آن داشتن پاسپورت کشور کانادا یکی از پر قدرت ترین پاسپورت های جهان در رتبه پنجم به حساب می آید . متقاضیان مهاجرت به کشور کانادا که در مشاغل مورد نیاز کشور کانادا سابقه کاری و تخصص مربوط به آن را دارند امتیاز بیشتری را در جهت دریافت دعوت نامه دارند به همین علت به متقاضیان مهاجرت تحصیلی که به دنبال اقامت دائم در کشور کانادا هستند پیشنهاد ما این است که  آگاهانه رشته تحصیلی خود را انتخاب کنند . متقاضیان زیادی از سراسر جهان در جست و جوی شرایطی مطمئن و سریع به جهت دریافت پاسپورت کانادا می باشند. افرادی که قادر به دریافت پاسپورت کانادا هستند می توانند به ۱۱۵ کشور جهان بدون نیاز به دریافت ویزا سفر کنند و همچنین با داشتن ویزای فرودگاهی می توانند به ۵۰ کشور جهان نیز سفر کنند.

زوند اکسپرس اینتری کانادا

همه چیز درباره اکسپرس انتری کانادا Express Entry یا برنامه  ورود سریع  مهاجران به کانادا  فرآیند پیچیدهای در اخد اقامت ندارد و با طی کردن ۴ مرحله ساده می‌توانید به سرزمین کانادا مهاجرت کنید .

بررسی شرایط و پرونده

اولین گام ، بررسی شرایط و رزومه شماست. بهترین برنامه مهاجرتی اکسپرس اینتری با در نظر داشتن به شرایط شما پیشنهاد میشود تا  از الزامات آن باخبر شوید .

 ایجاد حساب کاربری در سیستم اکسپرس اینتری

در این مرحله باید یک حساب کاربری در سیستم Express Entry ایجاد شود. حساب کاربری شما مانند رزومه در برابر سایر متقاضیان سنجیده شده و رتبه و امتیاز بندی می‌شود. حداقل امتیاز اکسپرس اینتری در مرحله اول ۶۷ است که با کسب آن به مرحله دوم راه خواهید یافت .

دریافت دعوتنامه ITA

در صورتی که طی ۲ مرحله قرعه کشی قبول شدید، یک دعوتنامه به نام  ITA (Invitation to Apply) برای شما ارسال می‌شود که برای اخذ ویزا می توانید اقدام کنید.

 ارسال درخواست اقامت دائم کانادا

پس از دریافت ITA، به‌مدت ۶۰ روز فرصت دارید که درخواست صدور اقامت دائم eAPR را ارسال کنید .

همه چیز درباره اکسپرس انتری کانادا | موسسه حقوقی دادگران جوان شمال

شرایط لازم برای فارغ التحصیلان بین المللی با سابقه کار در کشور کانادا

 •  تجربه کاری بصورت تمام وقت و حرفه ای
 • برخوردار بودن از تجربه کاری حرفه ای با درآمد بالا  حداکثر به مدت دو سال .
 • تسلط به زبان انگلیسی یا فرانسه (در سطح CLB5 در گروه B و CLB7 در مشاغل گروه ۰ و A).
 • درخواست  اکسپرس انتری خود را در زمان کار در  کشور کانادا
 • داشتن حداقل درآمد یا ثبات درآمد
 •  حداقل سطح تحصیلات در این برنامه وجود ندارد.
 • الزام به حضور فرد متقاضی در کانادا در زمان اقدام  اکسپرس انتری نمی باشد .
 • تحصیلات خود را در یک موسسه آکادمیک کانادایی گذرانده باشند.
 • حداقل یک سال (یا ۱۵۶۰ ساعت)  از تجربه کار در کشور کانادا مجاز به سه سال قبل از درخواست، شامل درآمد بوده و در یک از شغل های گروه ۰ A B.
 • تجربه کار را در کانادا از طریق مجوز تحصیل و مجوز کار بدست آورده باشند.

مدارک لازم جهت اکسپرس انتری در کشور کانادا

 • مدارک شخصی شامل شناسنامه، عکس پرسنلی ، کارت ملی، سند ازدواج، کارت پایان خدمت یا معافیت
 • پاسپورت معتبر و مدت دار ( حداقل ۶ ماه الی ۱ سال )
 • داشتن مدرک زبان انگلیسی (IELTS, CELPIP, TEF)
 • مدارک معتبر سوابق کاری و سابقه بیمه بمدت ۲ سال
 • مدارک تحصیلی معتبر، ترجمه به زبان انگلییسی و فرانسه
 •  درصورت وجود ارائه دعوتنامه برنامه‌های استانی
 • مدارک  و اسناد تمکن مالی
 • مدرک یا گواهینامه مهارت‌ها و دوره‌های گذرانده شده
 • مدارک داشتن خانواده درجه یک در کانادا

 

هزینه اکسپرس انتری کانادا

هزینه مهاجرت اکسپرس اینتری کانادا ثابت و مشخص نمی باشد اما با توجه به شرایط مهاجرتی  تعداد افراد خانواده و … متفاوت است. لازم به ذکر است که هزینه های ذکر شده بصورت حدودی می باشد .

 • بررسی درخواست متقاضی :۸۲۵ دلار کاناد
 • مجوز اقامت دائم (PR) :500 دلار کانادا
 • بررسی درخواست همسر :۸۲۵ دلار کانادا
 • صدور PR همسر : ۵۰۰ دلار کانادا
 • اضافه شدن هر فرزند : ۲۲۵ دلار کانادا

نکاتی که می تواند در اکسپرس انتری کانادا یاری دهنده شما باشد :

 1. مدارک و مشخصات مشخصی را  به جهت شرکت در اکسپرس انتری ارائه دهید و اطلاعات ناقص ندهید.
 2. در هر قسمت که رزومه خود را به روز رسانی کرده اید ، مدرک معتبر آن را باید  در دسترس داشته باشید.
 3. با ارائه اطلاعات ناقص و یا نادرست، شما فردی فریبکار اعلام خواهید شد و ممکن است علاوه بر رد شدن درخواست ویزا، برای مدتی به کانادا ممنوع الورود شوید.
 4. مدارک خود را در اولین فرصت آماده کرده، آن‌ها را برابر اصل، به زبان فرانسه و انگیلیسی ترجمه کنید .
 5. مراقب زمان پایان اعتبار برخی مدارک مانند مدرک زبان، نامه بانک، پاسپورت و … باشید.

همه چیز درباره اکسپرس انتری کانادا | موسسه حقوقی دادگران جوان شمال

همه چیز درباره اکسپرس انتری کانادا | موسسه حقوقی دادگران جوان شمال

این مراحل سبب می شود تا به آسانی بتوانید همه چیز درباره اکسپرس انتری کانادا پس از تحصیل و یا کار آگاه شوید و اقامت دائم را در کشور کانادا از آن خود کنید ما در موسسه حقوقی دادگران جوان با ارائه خدمات و مجرب ترین مشاوران و متخصصان در زمینه تحصیل در کشور کانادا بهترین گزینه ها را دراختیار شما قرار خواهیم داد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

شبکه های اجتماعی دادگران جوان

LinkedIn
YouTube
Instagram

فهرست