ثبت شرکت در ترکیه چگونه است ؟

مهاجرت به ترکیه, مهاجرتی

ثبت شرکت در ترکیه چگونه است ؟ چه مقدار زمان لازم است ؟ هزینه ثبت شرکت در ترکیه چقدر است ؟ آیا امکان اخذ اقامت از طریق ثبت شرکت ها در ترکیه امکان پذیر است؟ برای اینکه به پاسخ تمام این سوالات برسید در ادامه این مقاله با ما همراه باشید .

ثبت شرکت در ترکیه چگونه است ؟

ثبت شرکت در ترکیه

کشور ترکیه به علت اقتصاد رو به رشدی که دارد در اینکه متقاضیان بسیار زیادی را در زمینه سرمایه گذاری دارد نقش به سزایی را ایفا می کند . ترکیه تنها کشوری است که جنبه گردشگری آن مدنظر نیست و یکی از موضوع‌ات پر اهمیت در سرمایه گذاری در ترکیه خرید ملک است، ثروتمندان ایرانی با ثبت شرکت در ترکیه نیز به بازار ترکیه راه یافته اند و از این راه منبع درآمد بسیار زیادی دارند. از طریق ثبت شرکت در ترکیه قادر خواهند بود تجارت خود با کشورهای مختلف از طریق این شرکت ها انجام دهند .همانطور که در مطلب بالا گفته شد اقتصاد رو به رشد ترکیه، و تجارت آزاد در این کشور برای ما ایرانی هایی که در سال ۲۰۲۱ در مقابل انواع تحریم های بانکی و اقتصادی قرار گرفته ایم ، نزدیکی فرهنگ دو کشور و تجارت بالا با ایران باعث شده است که اقدام به ثبت شرکت در کشور ترکیه مخصوصا در سال ۲۰۲۱ بیشتر شود.

ثبت شرکت در ترکیه چگونه است ؟

مزایای ثبت شرکت در ترکیه

ثبت شرکت در ترکیه مزایای بسیار زیادی را به همراه دارد که می توان به موارد ذیل اشاره کرد :

  • با ثبت شرکت در کشور ترکیه از محدودیت های تحریمی ایران آزاد خواهید شد و می توانید از تمامی بانک های ترکیه نقل و انتقال پول با تمامی کشور های جهان داشته باشید.
  • نکته بسیار بسیار مهمی که باید دقتت بالایی را داشته باشید این است که در اساسنامه قید شده باشد که هیچگونه مراوده مالی با ایران را ندارید .
  • گشایش LC و اعتبار بدون درگیری های  تحریم
  • ثبت شرکت در ترکیه شرایط مناسبی برای اخذ اقامت ترکیه از طریق ثبت شرکت
  • اقامت در ترکیه از طریق ثبت شرکت در ابتدا ۱ سال و موقتی بوده که با گذشت ۵ سال از آن می توانید اقامت دائم و شهروندی ترکیه از طریق ثبت شرکت را دریافت نمایید.

تفاوت ثبت شرکت در ترکیه و ایران

ثبت شرکت در ترکیه چگونه است ؟ ثبت شرکت در ترکیه مقداری متفاوت تر از ایران است زیرا در ترکیه انواعی از شرکت هستند که مطابق قانون تجارت این کشور نبوده و ثبت شخصیت حقوقی اند. ولی انواع شرکت هایی که تابع قانون تجارت ترکیه هستند کم و بیش مانند انواع آن در ایران می باشند. شرکت نسبی مخصوص ایران است در حالی که ترکیه هم مانند کشورهای اروپایی این نوع شرکت وجود ندارد.شرکت هایی که ایرانیان در ترکیه تاسیس می‌کنند معمولا ۹۰ درصد شرکت ها با مسئولیت های محدود روبه رو می باشند.

انواع شرکت در ترکیه

ثبت شرکت در ترکیه چگونه است ؟ در ترکیه ۷ نوع شرکت را می توان ثبت کرد که دو مورد از این شرکت ها بیشترین میزان ثبت را دارد.

۱- شرکت شخصی

۲- شرکت LIMITED

شرکت شخصی در ترکیه چیست ؟

در صورتی که به تنهایی یک کسب و کار دارید و کار شما دامنه گسترده ای از فعالیت ها را ندارد ما به شما پیشنهاد می کنیم که شرکت شخصی را ثبت کنید . در این نوع شرکت ها یک نفر در شرکت بوده و هزینه نگهداری و تاسیس آن بسیار مقرون به صرفه است. اجازه قید فعالیت هایی را در موضوع شرکت نخواهید داشت. مدیر عامل شرکت می تواند برای خود درخواست اجازه کار بگیرید. هزینه ثبت شرکت شخصی در ترکیه در حدود ۲۸۰۰ لیر می باشد.

 شرکت LIMITED چه شرکتی است ؟

شرکت با مسئولیت محدود در ترکیه حداقل با یک و حداکثر %A

شبکه های اجتماعی دادگران جوان

LinkedIn
YouTube
Instagram

فهرست