شرایط دریافت ویزای استارت آپ کشور کانادا چگونه است ؟

مهاجرت به کانادا, مهاجرتی

اگر شما هم میخواهید شرایط دریافت ویزای استارت آپ کشور کانادا چگونه است ؟ ، ویزای کارآفرینی مطلع شوید تا ادامه این مقاله با ما همراه باشید

شرایط دریافت ویزای استارت آپ کشور کانادا چگونه است ؟ | موسسه حقوقی دادگران جوان

کانادا دومین کشور پهناور جهان و واقع در قاره آمریکای شمالی می باشد. مساحت کشور کانادا ۱۰ هزار کیلومتر مربع است و جمعیتی بسیار پایینی در حدود ۳۷ ملیون نفر و جمعیت بسیار بالای ۶۰ سال در این کشور زندگی می کنند. اوتاوا نام پایتخت کشور کانادا و از دیگر شهرها و ایالت های مهم این کشور می توان به تورنتو، ونکوور، اونتاریو، کبک، ساسکاچوان، پرنس آیلند، نیو فاندلند، نیو برانزویک، بریتیش کلمبیا و… اشاره کرد. واحد پول کانادا دلار کانادا است و زبان رسمی این کشور زبان انگلیسی و فرانسه می باشد.

داشتن ایده‌ای خلاقانه در مسیر مهاجرت به کانادا

در سال ۲۰۲۱ کانادا  رتبه سوم بهترین کشور در جهان را برای راه اندازی کسب و کار را  به خود اختصاص داده است. اگر ایده‌ای خلاقانه ای که می‌تواند در بازه زمانی کوتاه به رشد و درآمدزایی برسد و قدرت راه اندازی کسب و کاری جدید را دارید، همین الان برای مهاجرت به کانادا اقدام کنید. ویزای استارتاپ کانادا برای کارافرینانی است که تمایل دارند ایده های نوآورانه خود را در کشور کانادا تاسیس کنند. این کارافرینان پس از دریافت نامه حمایتی از سازمان های مجاز، برای خود و همه اعضای خانواده درخواست مهاجرت به کانادا را  به اداره مهاجرت ارسال می کنند . این افراد نوآور می توانند با بخش خصوصی کانادا ترکیب شده و کسب و کارهایی در مقیاس جهانی شکل میدهند.

اگر با داشتن ایده های جدید و خلاق، می‌خواهید برای مهاجرت به کانادا از طریق استارتاپ اقدام کنید؛ باید توانایی و انرژی لازم را به عنوان یک کارآفرین، به جهت راه اندازی کسب و کاری جدید و درآمدزا داشته باشید.به عبارتی دیگر ایده تجاری باید جدا از ایده جدید و خلاقانه باشد ، فرد متقاضی باید توانایی ایجاد کسب و کار گوناگون برای شهرودان کانادایی را داشته باشد. طرح استارتاپ، به جهت دریافت تاییدیه و اخذ ویزا، انرژی لازم برای رشد، مطرح شدن و رقابت در سطح جهانی را داشته باشد. دولت کانادا ایده های شما را بررسی میکند؛ در صورتی که بر اساس چهارچوب مورد تایید بود به ادامه مراحل پیش میرود و در غیر این صورت ایده جایگزین متناسب با تخصص و مهارت شما معرفی می نماید و در چرخه فرآیند کار قرار میدهد.

مجوز کار ویزای استارت آپ کانادا

شرایط دریافت ویزای استارت آپ کشور کانادا چگونه است ؟ شرایط و مجوز کار ویزای استارت آپ کانادا این امکان را برای شما فراهم می کند که بتوانید به عنوان یک کارآفرین در جهت توسعه کسب و کار خود مشغول به کار شوید. این مجوز تنها به مدت ۱سال دارای اعتبار خواهد بود و به شما قابلیت کار کردن در کانادا، در حالی  که درخواست اقامت دائم شما در حال بررسی است را می‌دهد. عموما درخواست‌های اقامت دائم در مدت ۱سال بررسی خواهد شد . در غیر این صورت امکان تمدید مجوز نیز امکان پذیر خواهد بود . این مجوز کار کوتاه مدت تنها برای افرادی است که از سازمان‌های معرفی شده، تعهدنامه و نامه حمایت دریافت کرده باشند. اگر واجد شرایط دریافت این مجوز باشید، باید قبل از درخواست اقامت دائم، برای دریافت مجوز اقدام کنید.

شرایط دریافت ویزای استارت آپ کشور کانادا چگونه است ؟ | موسسه حقوقی دادگران جوان

شرایط اخذ مجوز کار ویزای استارت آپ کانادا

 • هزینه توافق با  کارفرما حداقل ۲۳۰ دلار را رداخت کنید
 • تعهدنامه و نامه حمایت را از سازمان‌های معرفی شده دریافت کرده باشید
 • سرمایه کافی و رو به بالا برای تامین هزینه‌های زندگی خود و خانواده به مدت ۵۲ هفته داشته باشید
 • اگر برای مجوز کار اقدام می‌کنید، می‌توانید همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال خود را تحت شرایطی با خود در مهاجرت به کانادا همراهی کنید.
 • اگر همسر شما تمایل به کار در  کشور کانادا را دارد، می‌تواند به عنوان همسر نیروی کار ماهر اقدام به اخذ مجوز کار Open Work Permit  نماید.
 • اگر فرزندان شما قصد تحصیل یا کار در  کشور کانادا را دارند، باید نسبت به اخذ مجوز تحصیل و کار

سایر شرایط برای دریافت ویزای استارت آپ کانادا

 • فرد متقاضی باید آیلتس ۵ را از ۸ دریافت کند
 • . فرد متقاضی باید در زبان انگلیسی یا فرانسوی از دانش کافی برخوردار بوده و حداقل نمره CLB 5 را کسب کرده باشد.
 • دولت کانادا برای مهاجرین از طریق ویزای استارت آپ، هیچگونه کمک و پشتیبانی مالی در نظر نگرفته است.
 • فرد متقاضی باید حداقل ۱ الی ۲  سال سابقه تحصیلی داشته باشد.
 • فرد متقاضی باید برای خود و هر یک از اعضای خانواده، که بالای ۱۸ سال سن دارند، در زمان ارائه درخواست ویزا گواهی عدم سوء پیشینه ارائه دهد .
 • قبل از دریافت ویزای استارت آپ کانادا، فرد متقاضی و اعضای خانواده باید معاینات پزشکی را گذرانده باشند.
 • برای راه اندازی یک کسب و کار و بیزنس جدید، حداقل ۵ نفر می‌توانند درخواست ویزا کنند.
 • همانطور که در مطلب بالا اشاره شده است فرد متقاضی با نامه حمایتی و انجام شرایط گفته شده، می‌تواند برای درخواست اقامت دائم در کانادا از طریق ویزای استارت آپ اقدام کند
 • کسب و کار مورد نظر باید در کانادا  راه اندازی و ثبت شود.
 • فرد متقاضی باید حداقل ۱۰ % از سهم  در شرکت را داشته باشد.
 • هیچ فرد دیگری نمی‌تواند ۵۰ % یا بیشتر از سهم در این شرکت را داشته باشد.
شرایط دریافت ویزای استارت آپ کشور کانادا چگونه است ؟ | موسسه حقوقی دادگران جوان

مزایای استارت اپ کانادا

شرایط دریافت ویزای استارت آپ کشور کانادا چگونه است ؟ | موسسه حقوقی دادگران جوان مهاجرت از طریق استارت اپ یکی از بهترین و کم هزینه ترین روش های مهاجرت به کشور کانادا است. افرادی که از طریق استارت اپ کانادا اقدام به مهاجرت می نمایند، شرکت های بسیار زیادی در کشور کانادا قرار دارند که کار آن ها سرمایه گذاری بر روی افراد و ایده های جدید و خلاق در زمینه های مختلف می باشد. علاوه بر آن مزایای دیگر  استارت اپ این است  که مهاجران بسیار زیادی از این طریق دارد که فرد از ابتدا اقامت دائم کانادا را اخذ می نماید و پس از اخذ اقامت دائم، چنانچه اگر پروژه استارت اپ مورد نظر با شکست مواجه شود، اقامت دائم فرد مورد از فرد عزل نخواهد شد و فرد می تواند در شغل دیگری مشغول به کار شود .همچنین امکان اخذ وام و استفاده از امکاناتی مانند لابراتوار و تجربه سازمان های مربوط به ایده ها از دیگر مزایای این روش اقامتی در کشور کانادا است.

تفاوت استارت آپ کانادا با کارآفرینی کانادا

شاید این سوال برای شما هم به وجود آمده باشد که استارت آپ ویزا چه تفاوتی با کارآفرینی کانادا دارد ؟ و کدام یک از آن ها برای اقدام سرمایه گذاری و اخذ اقامت کانادا بهتر است؟ در ادامه تفاوت های این دو روش اقامتی در کشور کانادا بررسی خواهیم کرد

 • ضرورت به حداقل یک فرد کانادایی در روش کارآفرینی است که در روش استارت اپ چنین الزامی وجود ندارد.
 • نیاز به سرمایه کمتر روش استارت اپ کانادا نسبت به روش کارآفرینی در کانادا.
 • ضرورت به راه اندازی کسب وکار در روش کارآفرینی کانادا در صورتی که این الزام در روش استارت اپ ویزا وجود ندارد.
 • ضرورت به سودآوری در روش کارآفرینی که در روش استارت اپ چنین ضرورتی وجود ندارد.
 • اخذ اقامت دائم در روش استارت اپ در مقایسه با اقامت ۲ ساله قابل تبدیل به اقامت دائم در روش کارآفرینی کانادا است
 • امکان اخذ سریع تر پاسپورت کانادا در روش استارت آپ نسبت روش کارآفرین
شرایط دریافت ویزای استارت آپ کشور کانادا چگونه است ؟ | موسسه حقوقی دادگران جوان

حداقل سرمایه لازم برای مهاجرت به کانادا با ویزای استارت اپ چقدر است؟

برای مهاجرت به کشور کانادا از طریق ویزای استارت آپ، نیازی به سرمایه گذاری فرد متقاضی نیست. به همین علت است که مهاجرت از این طریق، یکی از کم هزینه‌ترین و مناسب ترین روش‌های سرمایه گذاری به جهت دریافت اقامت کانادا است. همانطور که اشاره شد، فرد متقاضی برای مهاجرت به کانادا از طریق ویزای استارت اپ، باید سرمایه اولیه برای تامین هزینه‌های زندگی خود و خانواده را داشته باشد. مهاجرت از طریق استارت اپ در حقیقت یکی از بهترین روش های سرمایه گذاری است و یکی از کم هزینه ترین روش ها به حساب می آید. زیرا سرمایه مورد نیاز متقاضی برای راه اندازی کسب و کار توسط سرمایه گذار تامین می شود. سرمایه مورد نیاز متقاضی، تامین هزینه های زندگی خود و خانواده اش هنگام اقامت در کانادا است. فرد متقاضی با ایده های منحصر به فرد خود باید به دولت کانادا ثابت کند که توانایی در تامین بودجه ی مورد نیاز خود و خانواده را تا زمانی که کسب و کارش به درآمد زایی برسد را دارد. 

شرایط دریافت ویزای استارت آپ کشور کانادا چگونه است ؟ | موسسه حقوقی دادگران جوان
این مراحل سبب می شود تا به آسانی بتوانید تنها با داشتن ایده‌ای جدید و تازه، می‌خواهید برای مهاجرت به کانادا از طریق استارتاپ و اکسپرس انتری کانادا اقدام کنید . ما در موسسه حقوقی دادگران جوان با ارائه خدمات و مجرب ترین مشاوران و متخصصان در زمینه تحصیل در کشور کانادا بهترین گزینه ها را دراختیار شما قرار خواهیم داد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

شبکه های اجتماعی دادگران جوان

LinkedIn
YouTube
Instagram

فهرست